Wesele w karnawale

Nie tak dawno wkroczyliśmy hucznie w Nowy Rok, przed nami nowe wyzwania i nieodkryte ścieżki. Może warto pokonać je już wspólnie? Karnawał to wspaniały czas na organizację niezapomnianego wesela. Szalone stroje, nietypowe dekoracje i przystępne ceny sprawią, że zarówno para młoda, jak i jej goście będą długo wspominać tę wspaniałą uroczystość.

Magazyn Wesele Perfect Moments
Magazyn Wesele Perfect MomentsMagazyn Wesele

Karnawałowe stylizacje

Karnawał to ciekawy temat przewodni całego wesela. Stylizacje można zacząć już od stroju pary młodej. Kobieta może postawić na odważniejszy strój - zrezygnować z klasycznej, białej sukni na rzecz kreacji ozdobionej kolorowymi akcentami (kwiaty, wstążki, hafty) lub przewiązanej ozdobną szarfą. Dopełnieniem powinno być gustowne ubranie Pana Młodego -w nietypowej kolorystyce (brąz, granat, biel) lub z karnawałowym akcentem (kolorowa koszula, kapelusz, szal).

Jeśli stawiacie na klasykę w ubraniu, warto wykorzystać motyw karnawału w dekoracjach. Niewątpliwą zaletą ślubu w tym okresie jest fakt, że w kościołach wciąż panuje odświętny nastrój - wnętrza są pięknie udekorowane, a podczas mszy śpiewane są polskie kolędy. Zaoszczędzone pieniądze możecie przeznaczyć na bogatszą dekorację sali weselnej: oprócz kolorowych balonów i serpentyn niech zawisną w niej weneckie maski i okazałe wachlarze. Ozdoby mogą też nawiązywać do epoki baroku - brokat, pióra, różnorodne świecidełka sprawią, że wasza sala roziskrzy się feerią karnawałowych barw. Pamiętajcie, by ten sam motyw dekoracyjny pojawił się na winietkach i zaproszeniach - jako element scalający charakter wesela.

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie przy suficie szklanej kuli z migoczącymi światełkami lub pojemnika z połyskującym confetti, które opadnie na parę młodą na przykład podczas pierwszego tańca.

Bo do tanga trzeba dwojga

Nosalowy Dwór
Nosalowy DwórMagazyn Wesele

Przyjęcie weselne w karnawale to przede wszystkim propozycja dla par, które lubią tańczyć i dobrze się bawić. Nie usadzajmy więc gości wzdłuż jednego długiego stołu, od którego ciężko jest odejść, lecz zaprośmy ich do mniejszych okrągłych stolików. Takie rozsadzenie pozwoli biesiadnikom swobodnie opuścić wyznaczone miejsce i bez skrępowania oddać się dobrej zabawie.

Karnawałowe wesele powinno być prowadzone przez wodzireja lub lidera zespołu (orkiestry), który potrafi zachęcić gości do wspólnej zabawy. Niestety, zdarza się, że niechętnie odchodzą oni od stolików, gdyż nie lubią tańczyć sami na parkiecie, a tym bardziej być obserwowani przez innych. Warto zatem postawić na weselne pewniaki typu kaczuszki czy szalony pociąg, które rozkręcą gości i będą miłym wstępem do integracyjnych zabaw sprawiających, że atmosfera staje się iście szalona. Zabawę można poprowadzić wielotorowo: w konwencji balu maskowego, szalonych lat 70. lub w gorących rytmach Rio de Janeiro. Szybki kurs samby poprowadzony przez profesjonalnych instruktorów z pewnością rozgrzeje nie tylko mężczyzn.

Taniej nie znaczy gorzej

Karnawałowy czas przypada na typowo zimowe miesiące, jakimi są styczeń i luty. To okres, w którym ceny wynajmu lokali są znacznie niższe niż w sezonie wiosenno-letnim. Mamy też zdecydowanie większy wybór terminów, zarówno w salach i domach weselnych, jak i hotelowych restauracjach. Krótkość zimowych dni może być dobrym argumentem, by przyjęcie weselne zorganizować wczesnym popołudniem, gdy już się ściemnia, co sprawi, że goście stracą ochotę na zwiedzanie okolicy, pozostaną w budynku i będą bardziej skłonni do zabawy. Zimowa sceneria to również oryginalne tło sesji zdjęciowej, w której też można wykorzystać typowe karnawałowe atrybuty.

tekst: Justyna Abdank-Kozubska

Magazyn Wesele
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas