Reklama

Kasia Dąbrowska u Zdanowicz: "Kobiety w polityce ze sobą walczą"

Gościnią najnowszego odcinka podcastu video Katarzyny Zdanowicz "Zdanowicz pomiędzy wersami", była aktorka filmowa i teatralna oraz piosenkarka - Kasia Dąbrowska. Kobiety rozmawiały m.in. o kobietach w polityce, dyskryminacji w pracy ze względu na płeć, oraz kulisach serialu "Wotum nieufności".

"Kobiety w polityce się nie wspierają" - Kasia Dąbrowska u Katarzyny Zdanowicz

Aktorka Kasia Dąbrowska w serialu Polsat Box Go "Wotum nieufności" jest odtwórczynią roli Marszałkini Sejmu - Darii Seydy. Fabuła serialu ukazuje wprost brutalny świat polityki. Bohaterka serialu, Marszałkini Sejmu, walczy z popularnym politykiem prawicy o stanowisko prezydenta Polski. Katarzyna Dąbrowska, by przygotować się do tej roli, obserwowała środowisko polityczne kobiet w Polsce. Katarzynie Zdanowicz w podcaście video "Zdanowicz pomiędzy wersami" wyznała, co najbardziej ją tam zaskoczyło:


Zobacz również: Katarzyna Dąbrowska w "Wotum nieufności". Czy kobieta może być prezydentem?


Kobiety w kinie i teatrze - nadal mają pod górkę? Katarzyna Dąbrowska w podcaście video "Zdanowicz pomiędzy wersami"

Przemysł filmowy rządzi się wieloma prawami. Trudno ukryć, że za wielkimi wytwórniami filmowymi stoją najczęściej prezesi - mężczyźni. Podobnie jest w reżyserii - najpopularniejszymi twórcami filmów najczęściej są mężczyźni. Czy coś się w tej kwestii zmienia? W podcaście video Katarzyny Zdanowicz, Katarzyna Dąbrowska wyjaśnia:

Reklama

Zobacz również: Joanna Racewicz szczerze o hejcie: "Kiedyś byłaś piękna, teraz jesteś maszkarą"

Aktorka musi umieć walczyć o swoje? Katarzyna Dąbrowska o kulisach kariery

Katarzyna Dąbrowska wyjawiła w rozmowie z Katarzyną Zdanowicz, że podczas jej kariery aktorskiej bywały momenty, w których doświadczyła dyskryminacji. Aktorka twierdzi jednak, że to, iż potrafiła być asertywną, uchroniło ją od różnych niechcianych sytuacji. Kasia Dąbrowska dodaje, że asertywność w branży aktorskiej często jest szokująca dla innych - to, że ktoś potrafi "się postawić" i ma odwagę wyrazić swoje stanowisko, szczególnie jeżeli jest kobietą, bywa zaskakujące dla otoczenia. Czy możemy liczyć, że coś w tej kwestii się zmieni? 

Cały odcinek podcastu video:


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy