Reklama

Reklama

Joanna Racewicz szczerze o hejcie: "Kiedyś byłaś piękna, teraz jesteś maszkarą"

W najnowszym odcinku podcastu dziennikarki Polsat News - Katarzyny Zdanowicz, gościła Joanna Racewicz - dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Kobiety rozmawiały o hejcie, który nie omija żadnego celebryty, oraz o sposobach radzenia sobie z nim, również, kiedy zaczyna przybierać bezpośrednią, a nawet fizyczną formę. Cały odcinek dostępny poniżej.

Joanna Racewicz to jedna z najpopularniejszych dziennikarek i prezenterek telewizyjnych, jest również autorką czterech książek, ostatnia z nich to zbiór historii i relacji zebranych na granicy polsko-ukraińskiej na początku inwazji Rosji na Ukrainę. Jej mąż, porucznik Paweł Janeczek zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku.

Joanna Racewicz, mimo całego dorobku zawodowego, ogromnych umiejętności dziennikarskich i autorskich, jest jedną z najbardziej hejtowanych postaci w polskim internecie. Hejterzy, którym często wydaje się, że w internecie są anonimowi, odreagowują, umieszczając niestosowne komentarze np. pod zdjęciami Joanny Racewicz na Instagramie. Jak sobie z nimi radzić? Usuwać takie treści, czy może konfrontować się z autorami hejtu? Joanna Racewicz ma swoją taktykę.

Reklama

Hejt na każdym kroku - jak nie dać za wygraną? Joanna Racewicz w podkaście "Zdanowicz pomiędzy wersami"

W podkaście "Zdanowicz. Pomiędzy wersami", Joanna Racewicz opowiedziała o kobiecie, pani Iwonie, która w ten sposób skomentowała jej zdjęcie w jednym z serwisów społecznościowych:

Joanna Racewicz postanowiła skonfrontować autorkę z tymi słowami, zapraszając ją na rozmowę na żywo. Hejterka jednak nie wyraziła takiej chęci. Dziennikarka wyznaje, że takie zachowanie często nazywa "jadem" - według niej hejt jest poważną nienawiścią.

Zobacz również: Jak nie zbankrutować w święta? Paweł Tkaczyk u Katarzyny Zdanowicz "Zdanowicz pomiędzy wersami" 

"Dotyka, ale już nie boli". Joanna Racewicz o tym, jak radzi sobie z internetowym hejtem. "Zdanowicz pomiędzy wersami"

Jak sprawić, żeby hejt nie dotykał? Według Joanny Racewicz nie ma takiej możliwości. Hejt, nawet jeśli trwa już długo i w pewnym sensie jest normą dla niektórych, nadal dotyka, ale już nie boli. Joanna Racewicz wyznaje Katarzynie Zdanowicz, że po tym wszystkim ma twardą skórę.

Zobacz również: Szczere wyznanie Magdaleny Stępień o śmierci małego Oliwierka

"Hejt często jest hejtem kobiecym. Bardzo często piszą kobiety". Joanna Racewicz u Katarzyny Zdanowicz

Kim jest hejter? Kto najczęściej hejtuje? Dziennikarka Joanna Racewicz przyznaje, że najczęściej robią to inne kobiety. Dlaczego? Według Joanny Racewicz kobiecy hejt wynika z patriarchatu, z dominacji mężczyzn - kobiety chcą czuć się w pewnym sensie silniejsze, dlatego mówią męskim językiem.

Cały odcinek podcastu "Zdanowicz pomiędzy wersami":

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Racewicz | Katarzyna Zdanowicz | hejter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy