Reklama

"Niepełnosprawność jest łatką. To cię gniecie". Szczere wyznanie mistrza w parakolarstwie

Gościem najnowszego odcinka podcastu wideo dziennikarki Katarzyny Zdanowicz "Zdanowicz pomiędzy wersami" był Rafał Mikołajczyk - medalista mistrzostw Europy w parakolarstwie oraz współzałożyciel i prezes fundacji "Moc pomocy". Sportowiec opowiedział m.in. o potrzebie pokonywania przeszkód, wypadku, dzieciństwie czy planach sportowych na przyszłość.

 Rafał Mikołajczyk doznał wypadku mając 14 lat. Już wcześniej interesował się sportem - biegał, jednak wypadek skreślił jego plany na karierę biegacza. Jak doszło do wypadku? Rafał Mikołajczyk opowiedział Katarzynie Zdanowicz, że ten dzień pamięta dosyć dobrze. Był to pierwszy raz, kiedy przebiegł 13 km. Kiedy chciał wrócić ze spotkania ze znajomymi do domu, podszedł do niego Paweł - jego kolega z klasy - z komunikatem sugerującym, że zaraz zrobi mu krzywdę. Znajomy złapał go za szyję i dwójka chłopaków upadła - Rafał został przygnieciony ciężarem swojego kolegi. Mężczyzna opowiada, że był świadomy, kiedy jego ciało przeszedł prąd, który zabrał mu czucie.

Reklama

Zobacz również: Michał Szpak o kompromisach, hejcie i prywatności. "Zdanowicz pomiędzy wersami"

Miał 16 lat i niepełnosprawność, kiedy zrodziła się jego miłość do sportu. Rafał Mikołajczyk w "Zdanowicz pomiędzy wersami"

Rafał Mikołajczyk opowiada, ze jego miłość do sportu zrodziła się około rok po wypadku. Był wtedy na jednym z obozów rehabilitacyjnych:

Zobacz również: Ola Kwaśniewska w programie "Zdanowicz pomiędzy wersami"

"Tata często bił. Mój wypadek mnie uratował" Rafał Mikołajczyk u Katarzyny Zdanowicz

W rozmowie z Katarzyną Zdanowicz, Rafał Mikołajczyk wyznał, że miał dosyć trudne dzieciństwo - jeszcze na długo przed wypadkiem. Jego ojciec stosował przemoc, miał problemy z alkoholem. Sportowiec uważa, że w pewnym sensie to właśnie wypadek go uratował. Co to znaczy?

"Niepełnosprawność jest łatką. To cię gniecie". Medalista w parakolarstwie u Katarzyny Zdanowicz

Rafał Mikołajczyk wyznaje, ze mimo, iż ma wokół siebie wielu przyjaciół i bliskich, z którymi spędza czas, to o niepełnosprawności trudno zapomnieć, nawet podczas spotkań z najbliższymi:

Zobacz również: Arkadiusz Jakubik w "Zdanowicz pomiędzy wersami". "Chory na Polskę"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zdanowicz Pomiędzy Wersami | Rafał Mikołajczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy