Reklama

Reklama

Ślub i wesele

​O czterech magicznych słowach...

...które są w stanie zupełnie zmienić życie dwojga ludzi. "Czy wyjdziesz za mnie?" - o usłyszeniu tego pytania marzy każda kobieta. O jego wypowiedzeniu mężczyzna już niekoniecznie. Bo przecież pytań są tysiące... W jaki sposób oświadczyć się ukochanej? Jak najlepiej zorganizować zaręczyny? Pozostać tradycyjnym czy postawić na oryginalność?

Tradycyjnie i na temat

Decydując się na tradycyjną polską formę oświadczyn, oboje musicie pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim o tym, że uroczystość powinna się odbyć w domu przyszłej panny młodej. Kawaler zjawia się u niej na umówionym obiedzie czy kolacji w dzień, w którym oboje rodzice wybranki są w domu. Dla przyszłej teściowej powinien mieć przygotowany bukiet kwiatów, dla przyszłego teścia butelkę alkoholu (najlepiej jego ulubionego). Również dla wybranki winien mieć kwiaty - w innym kolorze. Jak wyglądają tradycyjne oświadczyny? Po posiłku mężczyzna prosi wszystkich zgromadzonych o uwagę. Wstaje i z powagą pyta ojca ukochanej o rękę córki. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi klęka na jedno kolano i wręcza dziewczynie pierścionek, ponawiając tradycyjne pytanie.

Reklama

Mile widziana jest obecność rodziców obojga młodych na rzeczonej uroczystości. Jeżeli jednak rodzice Narzeczonego nie mogli pojawić się na przyjęciu, ważne jest, by młodzi po uroczystej kolacji u niej pojechali do jego rodziców przekazać im radosną wiadomość.

Nowocześnie i z klasą

Dzisiaj rzadko która para decyduje się na przygotowanie przyjęcia zaręczynowego. Najczęściej oświadczyny mają miejsce podczas romantycznej kolacji, w zacisznym zakątku, na spacerze. Są spontaniczne, radosne i zaskakujące dla przyszłej narzeczonej - niemal zawsze nie spodziewa się tego. Rodzice są informowani już po fakcie.

Jak zaskoczyć ukochaną? Możesz przygotować dla niej niespodziankę w postaci dużego bukietu jej ulubionych kwiatów (może to też być koszyk słodyczy czy innych przedmiotów), a wśród nich umieścić jeden wyróżniający się (np. wśród morza czerwonych róż - jeden żółty słonecznik, a na nim pierścionek zaręczynowy). Możesz przygotować kolację na szczycie najwyższego budynku w mieście lub romantyczną schadzkę w parku, nad jeziorem czy na leśnej polanie. Możesz zorganizować dla ukochanej zabawę w podchody (w kilku różnych miejscach zostawiając listy ze wskazówkami, jak dotrzeć do następnego - na końcu czekasz ty z pierścionkiem i pytaniem).

Pomysłów na oryginalne oświadczyny jest mnóstwo. Najprostszym rozwiązaniem są spontaniczne zaręczyny - nawet wtedy, gdy nie masz przygotowanego pierścionka ani kwiatów. Zróbcie coś wspólnie, a jeśli poczujesz, że właśnie nadszedł właściwy moment, zadaj pytanie. Pierścionek możesz kupić później, np. na uroczystą kolację z rodzicami.

 MAGAZYN WESELE/ Tekst: Halina Wilusz

 

 

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: zaręczyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje