Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Ślubne dodatki handmade, czyli jak oczarować weselnych gości

Dzień ślubu i wesela pamięta się przez całe życie. Goście jednak zapamiętują go najczęściej tylko wtedy, kiedy uda się ich czymś zaskoczyć. Mamy na to sposób! Unikatowe, przemyślane szczegóły i dodatki na pewno zapadną w pamięć.

Zacznijmy od początku, czyli od zaproszeń...

Zaproszenia ślubne można nazwać bez przesady wizytówką wesela. Zaproszenia pozwalają gościom jeszcze przed imprezą "wczuć" się w klimat zabawy. Modne ostatnio "motywy przewodnie" przewijające się w trakcie uroczystości powinny pojawić się już na zaproszeniach. Warto więc już wcześniej przemyśleć swój pomysł na ten najważniejszy w życiu dzień.

Inspiracje mogą być przeróżne: kwiatowe (np. tulipany w bukiecie panny młodej, na stołach i na zaproszeniach), owocowe (np. truskawkowy tort, truskawki na zaproszeniach, czerwona sukienka druhny, bukiet i buty panny młodej), muzyczne (nuty na zaproszeniach, spinki do mankietów w kształcie kluczy wiolinowych), a także fotograficzne (klisza fotograficzna w bukiecie panny młodej, budka foto, w której goście mogą zrobić sobie zdjęcia) czy marynistyczne (malutkie stateczki przy talerzach gości, kotwice na muszce pana młodego).

Reklama

Bardzo oryginalny będzie motyw "karciany". Wtedy motyw kart może przewijać się właściwie wszędzie - na zaproszeniach (na zdjęciu), a także w biżuterii, na spinkach do mankietów czy w ręcznie robionym bukiecie. Paleta kolorów weselnych oprócz tradycyjnej bieli i czerni powinna zawierać jeszcze czerwień.

Wesele bardziej "na luzie" może mieć motyw przewodni ...w kropki:). Zabawne groszki dodają uroku i mogą pojawić się na muszce pana młodego, na butach panny młodej, sukience druhny i, oczywiście, na zaproszeniach. Trzeba tylko pamiętać, że najlepiej wybrać swoje ulubione kolory (maksymalnie trzy) i ich się trzymać, zamiast wybierać dodatki w kropki i we wszystkich kolorach tęczy.

Jeśli planowane wesele będzie miało "szlachecki" charakter, dobrym wyborem są zaproszenia stylizowane na modłę staropolską. To świetny pomysł, jeśli przyjęcie weselne będzie odbywało się w szlacheckim dworku, pałacyku czy na zamku.

Unikatowa biżuteria? Czemu nie!

Bardzo modne jest dodawanie do tradycyjnych biało-czarnych kolorów garderoby państwa młodych jakiegoś dodatkowego koloru (a nawet kilku!). Może to być na przykład granatowy. Biżuteria w bieli i granacie dla panny młodej i biało-granatowa butonierka dla pana młodego to idealne połączenie. Równie dobrze sprawdzi się czerwień czy po prostu ulubiony kolor państwa młodych...

Biżuteria wykonana ręcznie w technice sutasz (i każda inna biżuteria handmade) daje duże pole do popisu jeśli chodzi o kolorystykę i kształt ozdoby. Panna młoda, która chce wyglądać na ślubie niepowtarzalnie, może to wykorzystać.

Bukiet dla panny młodej i druhny

Ciekawym pomysłem na bukiet ślubny jest niewiędnąca wiązanka z broszek, materiału, piórek, a nawet guzików. To będzie pamiątka na lata, a do tego unikatowa ozdoba!

Bukiet może być jedynym kolorowym akcentem u panny młodej wystrojonej w biel. Ale białe bukiety ślubne także robią piorunujące wrażenie na gościach!  Panna młoda od stóp do głów ubrana w biel będzie się pięknie prezentowała na tle zimowego krajobrazu...

Welon lub...

Welon to tradycyjny element stroju panny młodej. Ale ostatnio modne stają się opaski ślubne, grzebienie i stroiki do włosów. Ozdoba na głowę powinna zostać skonsultowana z fryzjerką, która będzie robiła fryzurę ślubną, gdyż nie wszystko będzie pasowało do konkretnego ułożenia włosów.

Wszelkie ozdoby do włosów, włącznie z malutkimi kapelusikami czy toczkami nazywa się teraz fascynatorami. To trendy termin, który warto zapamiętać:). 

Ciekawa inspiracja i praktyczny pomysł

Kopertami z życzeniami i upominkami pieniężnymi od gości zajmuje się zwykle drużba, który usłużnie odbiera je od oszołomionych państwa młodych i chowa ...gdzie? No właśnie! Ciekawy pomysł podrzuciła pracownia Słodkie Migdały. W co można zbierać otrzymywane po ślubie koperty z życzeniami i "zapomogi finansowe" od gości? Może w ...klatkę?

Wszystkie pomysły zostały zaczerpnięte od artystek wystawiających swoje produkty na http://srebrnaagrafka.pl/ -  Słodkie Migdały, momodeco, EvaSutasz, Kasienka04 i Iza84.

Więcej ślubnych inspiracji na http://srebrnaagrafka.pl/produkty/kategoria/slub .

Anna Wiśniewska
SrebrnaAgrafka.pl

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wesele | rękodzieło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy