Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Wesele multimedialne - nowe technologie na przyjęciu weselnym

Mimo że obecnie wciąż jeszcze odbywają się wesela w starym stylu, sukcesywnie wzrasta liczba uroczystości weselnych wykorzystujących różnorodne nowoczesne środki przekazu. Młodzi decydujący się teraz na ślub to osoby, dla których nowe technologie i multimedia są chlebem powszednim i które nie wyobrażają sobie bez nich życia. Dlaczego więc ich wesele miałoby się obyć bez najnowszych osiągnięć techniki?

Światło w roli głównej

Owoce pracy naukowców dają nam niesamowite możliwości, jeśli chodzi o uatrakcyjnienie tego wielkiego dnia i niezapomniane wrażenia dla młodej pary i jej gości. Wesele na miarę XXI wieku to stwarzanie świata światłem, dźwiękiem, laserami, to wielkie ekrany, filmy, efekty 3D. Świat iluzji, który ma nam pomóc oderwać się od rzeczywistości i zatopić w atmosferze fantazji i dobrej zabawy.

Po przekroczeniu progu lokalu, gdzie odbywa się wesele, przed waszymi gośćmi otwiera się zupełnie inny, nierealny świat, jak z filmów fantastycznych, w dodatku z efektem 3D. Sala mieni się kolorami, oświetlenie stwarza iluzję przestrzeni, na ścianach możemy oglądać np. podwodny świat, a na suficie gwieździste niebo. Możliwości aranżacji świetlnej pomieszczeń są niemal nieograniczone. Może ona nawiązywać do tematyki całego wesela, czyli na przykład do określonego koloru, może być też metaforą waszych zainteresowań czy marzeń. Góry, morze, kosmos? A może zaciekawią was projekty multimedialne ze szczyptą adrenaliny? Płonące ściany, podłogi skute lodem. Tak naprawdę to ogranicza was tylko wyobraźnia.

Reklama

Dodatkowym plusem dekoracji świetlnej jest możliwość tworzenia iluzji w zależności od potrzeby. Na przykład gdy wesele odbywa się w małej sali, umiejętnie zaprojektowane oświetlenie pomoże stworzyć efekt większej przestrzeni lub odwrotnie - wielka sala stanie się bardziej przytulna, co sprzyja integracji gości. Podczas pierwszego tańca na ogromnym ekranie goście od razu mogą obejrzeć waszą przysięgę, szybko i ciekawie zmontowaną przez profesjonalistów, a podczas posiłków historię waszej miłości. Można też sięgnąć jeszcze dalej, do dzieciństwa, żeby dzięki kompozycji zbudowanej ze starych fotografii rodzina współmałżonka poznała twoją historię.


Bar nowej generacji

Po tańcach możecie zaprosić gości na zimnego drinka do krainy lodu - baru wyrzeźbionego w całości w najprawdziwszym lodzie. Na stołach również mogą się mienić lodowe rzeźby. Amatorów nowych technologii poprowadzicie do multimedialnego baru, w którym blat reaguje na stawiane na nim szkło - tutaj można się napić podświetlanego drinka lub zapatrzeć w nieziemskie obrazy.

Gdy towarzystwo będzie już w pełni rozbawione, zaproponujcie wspólne karaoke. Na ekranie pojawią się teksty piosenek, a goście, indywidualnie lub grupowo, przy stołach, będą prezentować swoje talenty wokalne. Świetna zabawa gwarantowana!

 W ostatnich latach powstało w Polsce wiele firm mających weselne oferty multimedialne. Nie są to już atrakcje dostępne tylko na wielkie imprezy. Każdy chętny może skorzystać z takich usług na indywidualne zamówienie. Firmy te oferują kompleksową obsługę wesela pod względem multimedialnym, czyli zespołu lub DJ-a, oświetlenia sali, atrakcji świetlnych, pokazów multimedialnych. Usługami zamawianymi osobno są rzeźby lub bary lodowe i stoły multimedialne, które oferuje węższe grono specjalistów. Może więc warto pomyśleć nad zamianą konfetti na widok kosmosu?

           

MAGAZYN WESELE / tekst: Sabina Sapa-Kowal

 

 

Magazyn Wesele

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje