Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Wesele w nietypowej scenerii

Zabawa weselna zazwyczaj kojarzy się z wytwornymi wnętrzami eleganckich restauracji bądź praktycznymi, przytulnymi salami weselnymi.

Coraz częściej jednak państwo młodzi chcą odejść od standardów i zorganizować wesele w jakimś nietypowym miejscu, które będzie odznaczało się nie tylko lokalizacją i charakterem, ale i stanowiło element zaskoczenia dla gości. Śluby organizowane w ogrodzie czy na plaży już nikogo nie dziwią, dlatego jeśli chcecie, by wasza uroczystość odbyła się w naprawdę nietuzinkowym miejscu, warto poszukać czegoś zupełnie zaskakującego, możliwości są w zasadzie nieograniczone, jedyną barierą jest wasza fantazja.

Teatr, galeria sztuki, a może barka?

Jeśli jesteście pasjonatami szeroko pojętej sztuki, szukacie oryginalnego, ale i eleganckiego miejsca, to ciekawym pomysłem może być kameralny teatr lub galeria sztuki. Jednak należy pamiętać, że wiąże się to z odpowiedzialnością za wystrój i ewentualne eksponaty, dlatego też jest to lepsze wyjście, gdy organizujecie kameralny obiad niż huczne, duże wesele.

Reklama

Jeśli macie dużo fantazji i organizujecie imprezę głównie dla znajomych, może pomyślcie o weselu na barce. Taka łódź może zarówno cumować u brzegu, jak i płynąć specjalnie przygotowaną trasą widokową. Do niedogodności należy kołysanie oraz to, że barki są mało reprezentacyjne, ale po odpowiednim przystrojeniu będziecie mogli się poczuć prawie jak na luksusowym jachcie.

Równie szaloną i ryzykowną propozycją jest wesele w tramwaju. W wielu dużych miastach można wynająć taki pojazd specjalnie na organizację imprez, taki tramwaj (często zabytkowy) jeździ wyznaczoną trasą, nie zatrzymuje się na przystankach i jest specjalnie oznakowany. 

Sportowe wesele

Inną, zdecydowanie spokojniejszą opcją jest kierowanie się przy wyborze miejsca wesela waszym hobby, sposobem spędzania wolnego czasu. Jeśli jesteście fanami piłki nożnej, można wynająć boisko, aby uniknąć dużych kosztów, można wybrać mały, lokalny obiekt.

Analogicznie możecie wybierać w zależności od Waszego ulubionego sportu - kochacie tenis, wybierzcie nowoczesne korty, Waszą pasją jest pływanie, zainteresujcie się eleganckim basenem, lubicie golfa, postawcie na luksusowy klub golfowy. Takie miejsca zazwyczaj oprócz przestrzeni typowo sportowej mają też zaplecze gastronomiczne lub nawet hotelowe, w którym można spokojnie zorganizować przyjęcie. Teren rekreacyjny może służyć za to do ulokowania różnego rodzaju atrakcji i zabaw weselnych.

Pod ziemią czy w górach?

Wyborem niecodziennym jest zorganizowanie wesela pod ziemią - zabytkowe kopalnie to wbrew powszechnie panującym stereotypom nie tylko stare, ciemne korytarze. Niektóre posiadają wykute w komorach przestronne sale balowe przystosowane do organizacji dużych imprez, koncertów, dlatego też mogą być niezwykłą scenerią dla Waszego wielkiego dnia. Mankamentem może być to, że niektórzy goście, zwłaszcza w starszym wieku, nie zechcą przebywać tak głęboko pod ziemią ze względów zdrowotnych, problemy mogą też mieć osoby cierpiące na klaustrofobię.

Jeśli jesteście amatorami wycieczek górskich, kochacie przyrodę, to wspaniałym miejscem na wesele może być schronisko górskie. Ze względu na gości najlepiej gdyby nie było ono położone na bardzo dużej wysokości, a już najbardziej optymalne byłoby takie do którego niekoniecznie trzeba dojść na piechotę, ale można dotrzeć kolejką linową. Takie schronisko zazwyczaj jest duże i ma tę przewagę nad zwykłą chatką w górach, że dysponuje zarówno dużą salą, bazą noclegową, jak i ofertą gastronomiczną.

Bliżej natury

Jeżeli chcielibyście, aby Wasze wesele odbyło się na łonie natury, ale niekoniecznie w górach, to fajnym pomysłem może być park lub zadbany las. W takiej malowniczej scenerii pośród szumu drzew i śpiewów ptaków aranżacja jest już właściwie zapewniona, atmosfera również - goście na pewno będą zrelaksowani i szczęśliwi. Jednak takie wesele wiąże się też z ryzykiem brzydkiej pogody, deszczu oraz brakiem zaplecza sanitarnego. Dlatego warto, by w okolicy znajdowała się jakaś restauracja lub najlepiej hotel, który mógłby to zapewnić.

Bez względu na to, jakie miejsce wybierzecie na świętowanie ślubu - czy będzie to typowa restauracja, czy leśna polana - to pamiętajcie, że na weselu najważniejsi jesteście Wy i Wasi goście i to właśnie zapamiętacie na całe życie.

Tekst: Anna Kowalska

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy