Reklama

Reklama

A on woli sam...

Przyłapałam mojego partnera na masturbacji. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy ja już go nie pociągam? Za rzadko się kochamy? Co zrobiłam źle? Często dostajemy takie pytania od naszych czytelniczek. A przyczyna może leżeć zupełnie gdzie indziej...

Co zrobiłam źle? Często dostajemy takie pytania od naszych czytelniczek. A przyczyna może leżeć zupełnie gdzie indziej...

"Mój (mąż - red.) twierdzi, że jestem super w łóżku, że mam super figurkę, że nigdy by niczego poza domem nie szukał... A kocham się z nim tylko raz na tydzień (ja chcę dużo częściej, poza tym powiedział mi, że sie onanizuje... Więc jak ja mam zrozumieć mężczyzn?" - pyta na forum Kobieta INTERIA.PL mezatka28.

- Szczęśliwe te pary, gdzie panuje zgodność w zakresie preferencji seksualnych (częstotliwość kontaktów, typ realizowanych fantazji, rodzaj preferowanych pozycji). Oczywiście, należy dodać czujnie, że nie tylko dobry seks zwiększa gwarancję tzw. udanego związku - wyjaśnia na forum www.seksuolog.org.pl psycholog, psychoanalityk i terapeuta seksuologiczny Alina Henzel-Korzeniowska.

Reklama

- Lecz prawdą jest, że jeśli u partnerów pojawiają się niezgodności w obszarze ich życia seksualnego zaczynają się kłopoty dla obydwu stron. Wystarczy różnica w zakresie potrzeby częstotliwości stosunków seksualnych, aby dochodziło między partnerami do konfliktów i w konsekwencji - do pojawienia się niespodziewanych zachowań u obojga partnerów - pisze dalej. - Masturbowanie się mężczyzny, który ma stalą partnerkę seksualną może np. wynikać z bardzo prozaicznej przyczyny. Po prostu ma ochotę częściej współżyć, niż tego by oczekiwała partnerka. W związku z tym ma dwa rozwiązania, jeśli nie będzie możliwe "przekonanie" kobiety do spełnienia jego oczekiwań. Albo będzie dodatkowo rozładowywał swoje napięcie seksualne poprzez masturbację. Lub też znajdzie sobie dodatkową partnerkę, choć to pociąga za sobą wiele niedobrych konsekwencji w wyniku naruszania norm religijnych, moralnych, obyczajowych.

- Mogą być też inne przyczyny masturbacji stałego partnera. Może to być rodzaj jakiegoś uzależnienia od fantazji erotycznej, której realizacja jest tylko możliwa poprzez masturbację. Tak czy owak konieczne jest podjęcie rozmów w sposób konstruktywny, co może okazać sie trudne, jeśli para do tej pory nie podejmowała takich rozmów. Gdyby tak było doradzam przeprowadzenie takiej rozmowy z pomocą specjalisty.

Co jest z wami nie tak? Nic. - Trudno się dziwić reakcji kobiety, która pewnego razu odkrywa po satysfakcjonującym akcie seksualnym, że jej partner właśnie się onanizuje w łazience. Nie będzie dziwić reakcja szoku, zazdrości, a nawet upokorzenia. Aby nie pielęgnować tych przykrych emocji rzeczywiście warto jak najszybciej podjąć rozmowy z partnerem, aby nie doprowadzać sie do zachowań o charakterze paranoicznym co przejawia się między innymi śledzeniem partnera na każdym kroku... Życie mogłoby się zamienić się w gehennę dla obydwu stron - tłumaczy Alina Henzel-Korzeniowska.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje