Reklama

Reklama

Być dzieckiem znanych rodziców

Czy znani i wpływowi rodzice ułatwili im życiowy start? A może przeciwnie, znane nazwisko utrudnia życie?

Wielu z nas myśli sobie pewnie czasami, patrząc na dziecko aktora czy polityka, "taki, to ma klawe życie"... Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Znane nazwisko jest z pewnością przepustką do wielkiego świata. Na starcie można się pochwalić znajomością ze znanymi postaciami, wiele drzwi stoi otworem. Ale jest tez druga strona medalu...

Reklama

Cieniem na całe ich życie niejednokrotnie kładzie się nieustająca rywalizacja ze znanym rodzicem, chęć wypracowania własnej pozycji. Nieustanne podejrzenia, że sukcesy to nie wynik własnej pracy, ale zasługa "wysoko postawionych" rodziców.

Często więc wybierają zupełnie inny sposób na życie, nie angażują się w tę dziedzinę, która jest domeną rodziców. Tak jak, np. Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, która przyznaje, że interesuje się polityką, ale nigdy na ten temat się nie wypowiada. Córka Jaruzelskiego jest jedną z czołowych polskich stylistek, właścicielką Szkoły Stylu.

Podobnie Agata Buzek, Ola Kwaśniewska czy Kasia Tusk - wybrały drogi rozwoju, które nie mają nic wspólnego polityka, którą zajmują się ich ojcowie.

Nazwisko z pewnością otwiera wiele drzwi, z czego korzysta jedna z czołowych polskich celebrytek, córka prezydenta Lecha Wałęsy - Maria Wiktoria. Oprócz tego, że jest córką "tego" Wałęsy, znana jest z tego, że... bywa.

Dowiedz się więcej na temat: córka | nazwisko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje