Reklama

Reklama

Co robić w bezsenną noc?

Co robimy, kiedy nie możemy spać? Wielu z nas zajmuje się tym samym, co w dzień, czyli surfowaniem po sieci. Według Standard Life, brytyjskiej organizacji ubezpieczeniowo-finansowej, zamiast liczyć barany wolimy wysyłać maile oraz przeglądać ulubione witryny.

W sondażu przeprowadzonym za pośrednictwem ulubionego medium internauci ujawnili jednak coś niepokojącego. Okazuje się bowiem, że podczas bezsennych godzin użytkownicy poczty elektronicznej często wysyłają do spamerów dosadne maile. Eksperci ds. bezpieczeństwa załamują ręce, ponieważ postępując w ten sposób, informujemy tylko "przeciwnika", że dany adres jest aktywny i śmieciowa przesyłka dotarła do odbiorcy.

Prowadząc nocną korespondencję, łatwo też wysłać list do niewłaściwego odbiorcy. Jeden z respondentów przyznał, że zamiast do przyjaciela wysłał maila z poradami małżeńskimi do jego żony.

Reklama

Przedstawiciele Standard Life badali również stosunek internautów do kupowania towarów on-line. Okazało się, że 75proc. respondentów nie czyta warunków umowy przed jej zaakceptowaniem.

Taki rodzaj badań pozwala nam zrozumieć, jak zmieniają się postawy wobec e-handlu - wyjaśnia Mandy Blanks ze Standard Life Healthcare.

Anna Błońska

Kopalnia Wiedzy
Dowiedz się więcej na temat: e-mail | standard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy