Reklama

Czy warto mieć romans na wakacjach? Oto cztery ważne zasady

​Wyjeżdżasz na urlop w koleżanką, chcesz się wyspać, dużo spacerować i nadrobić zaległości w czytaniu. Albo jedziesz na wakacje z chłopakiem, ostatnio tak chłodno między wami, może ten wyjazd przywróci związkowi dawne rumieńce? Tymczasem podczas przebieżki po plaży poznajesz jego i... świat zaczyna wirować. Czy wakacyjny romans to coś złego? Nie, ale letni flirt rządzi się swoimi prawami. Warto być ich świadomym.

Najpierw kilka faktów, z których warto zdać sobie sprawę: lato sprzyja przygodnym znajomościom, niezobowiązującym flirtom i zabawie. W pięknych okolicznościach przyrody, w letniej beztrosce, z dala od domu, rutyny i problemów, świat wydaje się piękny, ludzie lepsi i ciekawsi. 

Jak nie zakochać się w mężczyźnie, który zaprasza nas na wspólną kąpiel w ciepłym morzu, zabiera na długie spacery po plaży albo przynosi fikuśne drinki w miejscowym barze? To bardzo trudne...

Zanim jednak stracisz głowę dla tego przystojniaka, zadaj sobie kilka ważnych pytań. Wakacyjny romans może być niezapomnianą przygodą, ale może też mieć konsekwencje, których będziesz żałowała długo po zakończeniu lata.

Reklama

Czy jesteś w związku?

Twój chłopak albo mąż trochę cię ostatnio irytuje. Zapomniał o rocznicy pierwszej randki, coraz częściej zalega samotnie przed telewizorem zamiast spędzać z tobą romantyczne wieczory, wspólne rozmowy nie ekscytują was już tak bardzo, a seks to nie to, co kiedyś. 

W urlopowych emocjach nietrudno uwierzyć, że seksowny plażowicz to lepszy wybór na życie, jednak bądź ostrożna. Nie podejmuj decyzji o rozstaniu pod jego wpływem, bo możesz tego bardzo żałować. No chyba, że jesteś pewna, że dla twojego związku nie ma już żadnego ratunku. Ale i w tej sytuacji zastanów się dwa razy. 

Jaką masz gwarancję, że twój letni absztyfikant za kilka miesięcy też nie zalegnie przed telewizorem?

Czy marzysz o wielkiej miłości?

Jeśli odpowiedziałaś twierdząco, może to oznaczać, że w każdym mężczyźnie, który okaże ci zainteresowanie, po kilku chwilach, oczyma wyobraźni widzisz miłość życia, wartościowy materiał na męża i czułego ojca dla gromadki waszych pociech. 

Jednak taki scenariusz nie jest tak bardzo prawdopodobny, jak ci się wydaje - wakacyjny czas i urlopowe okoliczności sprzyjają flirtom, czułym słówkom, uniesieniom i deklaracjom wypowiadanym pod wpływem chwili. Sprzyjają też namiętności, a namiętność, szczególnie mężczyznom, podsuwa przeróżne deklaracje. 

Dlatego bądź czujna i obserwuj, zamiast od razu wyobrażać was sobie na ślubnym kobiercu.

Czy znasz zasady wakacyjnego flirtu?

Mądre dziewczyny wiedzą bardzo dobrze, że większość urlopowych romansów opiera się na zasadach: tu i teraz jest bardzo miło, ale niczego sobie nie obiecujemy, nie robimy sobie nadziei i nie liczymy na więcej. Korzystamy z tego, co daje nam los, cieszymy się wspólnym czasem i tyle. 

Jeśli ma się z tego urodzić związek na życie, urodzi się, ale lepiej nie zakładać tego od początku. Dlatego w taką znajomość warto inwestować tyle, na ile jesteśmy gotowe. 

Jeśli nie czujemy się na siłach na poważne deklaracje - nie składajmy ich. Jeśli mamy ochotę na wakacyjny seks, nie ma w tym nic złego. Tylko czy po wspólnie spędzonej noc, rozłąka nie będzie bolała jeszcze bardziej?

Czy potrafisz uprawiać bezpieczny seks?

Złamane serce leczy się miesiącami, ale w końcu da się stanąć na nogi. Niechciana ciąża z nieznajomym, albo choroba przenoszona drogą płciową, którą nasz plażowicz zostawił nam na pamiątkę to konsekwencja dużo poważniejsza. 

Jeżeli więc czujesz, że masz ochotę na wakacyjną miłość, nie trać głowy. Nigdy, przenigdy nie rezygnuj z zabezpieczenia! Nie daj się zwieść pięknym oczom, zapewnieniom o wielkiej miłości tylko do ciebie. 

W temacie zabezpieczeń bądź nieustępliwa - zawsze i od początku do końca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy