Reklama

Reklama

Jak kochać przez całe życie?

Wcale nie trzeba być zakochanym od wczoraj, by rozpieszczać się nawzajem i sprawiać sobie przyjemne niespodzianki, jak to bywa w pierwszym okresie zakochania.

Również po kilku, a nawet kilkudziesięciu latach trwania małżeństwa możesz poczuć przyjemne miłosne podniecenie. A oto kilka pożytecznych rad. Warto z nich skorzystać!

Wysyłajcie miłosne liściki

Ludzie zakochani ciągle myślą o swojej drugiej połowie i nieustannie to okazują. Z biegiem lat nasze zaangażowanie nieco blednie. Warto je odświeżyć. Od czasu do czasu wyślijcie sobie SMS o treści: "Myślę o tobie". A co powiesz na liścik miłosny?

Czasami przynieś śniadanie do łóżka

W pierwszych miesiącach związku partnerzy bardzo się o siebie troszczą. Stale robią sobie niespodzianki. Pamiętaj: upływający czas wcale nie oznacza, że miłe gesty tracą na atrakcyjności. Spróbuj okazać ukochanemu, co do niego czujesz. Możesz mu np. przynieść śniadanie do łóżka, umyć plecy albo wymasować kark.

Reklama

Wybierzcie się razem do kina

O ile kiedyś czerpaliście radość z każdej chwili spędzanej ze sobą, to teraz coraz rzadziej zdarza wam się po prostu pobyć razem. Pośmiać się z tych samych rzeczy. Warto wrócić do pięknych przyzwyczajeń sprzed lat. Od czasu do czasu obejrzyjcie razem jakąś komedię w telewizji lub w kinie. Albo wybierzcie się do teatru na zabawną sztukę i śmiejcie się do rozpuku.

Zawsze znajdźcie czas na rozmowę

Minęły czasy, kiedy całymi godzinami mogliście rozmawiać o swoich uczuciach, snuć plany na przyszłość. Proza życia sprawia, że trzeba przejść do tematów prozaicznych jak rachunki, porządki, zakupy, posiłki. Jednak niezależnie od natłoku codziennych zajęć, zawsze znajdźcie chwilę czasu na rozmowę z kochaną osobą. Słuchaj uważnie, co ma do powiedzenia. Opowiadaj mu o tym, co przeżyłaś, co cię frapuje i co jest dla ciebie ważne, czego pragniesz.

Często szukajcie swoich dłoni

Czuły dotyk partnera nigdy nam nie powszednieje, niezależnie od tego, jak długo jesteście razem. Powróćcie do dawnych przyzwyczajeń, kiedy podczas spacerów szukaliście swoich dłoni. Podczas wspólnego oglądania telewizji, trzymaj partnera za rękę. Możesz pocałować go w kark, kiedy siedzi zapracowany przed komputerem. Takie gesty tworzą atmosferę intymności i bliskości.

Umów się z mężem na randkę

Rutyna codzienności usypia uczucia w związku. Nie pozwól, by zasnęły! Od czasu do czasu zdobądź się na spontaniczność i odrobinę szaleństwa. Zaproś ukochanego na romantyczną kolację w blasku świec. Spędźcie uroczy weekend tylko we dwoje. Przekonanie, że randki są zarezerwowane dla osób, które są wolne, jest absolutnie błędne. Przypomnij sobie wasze pierwsze randki i zaproponuj mężowi powtórkę.

Ubierzcie się odświętnie

Miłość jest najpiękniejszym z uczuć. Trzeba je codziennie pielęgnować. Dbajcie o swoją atrakcyjność fizyczną. Zakładajcie ładne ubranie nie tylko do pracy i na spotkanie towarzyskie, ale także w domu, dla męża czy żony, by podkreślić, że związek jest dla was ważny.

Bella Relaks
Dowiedz się więcej na temat: niespodzianki | kochać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje