Reklama

Reklama

Kobieta powinna być damą!

Bogusław Kolesiński, ceniony warszawski artysta i antykwariusz opowiada o tym, jakie były dawniej kobiety, co mężczyźni cenią u płci pięknej, czego nie znoszą, a także daje receptę na udany i szczęśliwy związek.

Definicja kobiety według Bolesława Kolesińskiego?

Reklama

B.K.: Istota zwodnicza. Z drugiej strony- zjawisko niebiańskie, potrafiące zachwycić, oczarować i wzbudzić pożądanie.

Kto częściej zdradza? Mężczyzna czy kobieta?

B.K.: Mężczyzna, ponieważ przetrwał u niego instynkt łowcy - zdobywcy.

Co popycha nas do zdrady?

B.K.: Zazwyczaj składa się na nią wiele małych problemów, niedomówień, pretensji, które niezauważone w porę, zignorowane, nawarstwiają się, urastając często do rangi poważnych kłopotów. Właśnie nawarstwienie tych wszystkich rzeczy, popycha do zdrady. Czasami, gdy związek popada w rutynę i nudę, pojawia się pokusa zdrady. Izabela Marczak, autorka eseju "Polaków skoki w bok", twierdziła, że mężczyźni - czyli zdobywcy - zdradzają głównie dlatego, że dla nich liczy się ilość - kobiet ma być dużo, a wszystkie koniecznie piękne, młode, no i naturalnie zdrowe. Kobiety zaś szukają przygody głównie dla jakości - mężczyzna ma być inteligentny, ambitny i o wysokim statusie społeczno-materialnym.

Jak zatem walczyć z pokusami?

B.K.: Przede wszystkim musimy pamiętać, że chwile kryzysu zdarzają się każdemu. Zdrada nie jest jednak regułą. Nie każdy mężczyzna chce szukać przygód w ramionach innej kobiety, nie każdy mężczyzna chce obudzić się w obcym łóżku. Starajmy się zatem nie dopuszczać do wielkich, niepotrzebnych kłótni. Wprowadzajmy do związku więcej tolerancji i wyrozumiałości. Jak najczęściej mówmy sobie miłe, dobre rzeczy. Unikajmy nudy.

Zdarza się, że zdrada wynika z nadarzającej się okazji. Zbyt dużo wypitego alkoholu i ... Takich sytuacji po prostu trzeba unikać.

Co mężczyznom nie podoba się w kobietach?

B.K.: Wulgarność, zaniedbanie, brak polotu, inteligencji oraz... lenistwo!

Czy mężczyźni lubią, gdy kobieta przejmuje inicjatywę?

B.K.: To sprawa indywidualna. Jednych mężczyzn to drażni i odrzuca. Nie lubią, gdy kobieta za bardzo przejmuje inicjatywę. Podrywa. Kobieta powinna być damą, czasem opierać się, a nie wchodzić od razu do łóżka. Dla drugich jest to bardzo fajne, gdy kobieta jest przyzwalająca. Uważają, że to jest seksy. Faceci lubią być po prostu kokietowani.

Dowiedz się więcej na temat: Artysta | Bogusław

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje