Reklama

Reklama

Kochanie, zapomniałeś o tak ważnym dniu!

Jest ci przykro, bo ukochanemu znów wypadł z pamięci jakiś jubileusz? Niestety, zapamiętywanie dat nie jest mocną stroną mężczyzn.

Kiedy zbliża się jego święto, ty dwoisz się i troisz, żeby kupić ukochanemu wymarzony prezent i pierwsza złożyć mu życzenia. Chcesz przecież pokazać, jak bardzo ci na nim zależy... Gdy więc twoje kolejne urodziny mijają bez echa, zaczynasz dochodzić do wniosku, że przestałaś być dla niego ważna...

Zapominalstwo partnera wcale jednak nie musi świadczyć o tym, że jemu już na tobie nie zależy. Z czego więc może wynikać? Wyjaśniamy!

Typowa cecha płci brzydkiej

Nam, kobietom, bardzo zależy na tworzeniu serdecznych i bliskich relacji z innymi. Dlatego zawsze staramy się pamiętać o ważnych dla nich uroczystościach oraz drobnych upominkach. Częściej wracamy pamięcią do wspomnień, nie mamy więc problemu z przypominaniem sobie o ważnych rocznicach i jubileuszach.

Reklama

Z panami jest inaczej. Skupiają się na konkretach, żyją teraźniejszością, raczej nie roztrząsają tego, co było, ani nie wybiegają myślami w przyszłość. Ich zapominalstwo często bywa więc wynikiem tych cech, a nie rozmyślnego działania. Oczywiście "słaba pamięć" miewa także i inne przyczyny. Zachowanie partnera może być np. nawykiem wyniesionym z rodzinnego domu, gdzie nie świętowało się rocznic, albo... wynikać po prostu z lenistwa. Tak czy inaczej zapominalstwa ukochanego nie odczytuj jako osłabienia jego uczuć do ciebie. Zacznij jednak walczyć z tą wadą, wykorzystując sprawdzone kobiece sztuczki.

Podstępem wiele zdziałasz

Sama pewnie już zauważyłaś, że obrażanie się czy złoszczenie na partnera nie przynosi zamierzonych rezultatów. On i tak nadal zapomina... Proponujemy ci więc sięgnąć po bardziej dyskretne metody.

Jak odświeżyć mu pamięć? Zrób kalendarz ważnych uroczystości... i daj go ukochanemu w prezencie! Własnoręcznie wpisz w nim wszystkie istotne daty: urodziny i imieniny najbliższych, waszą rocznicę ślubu itp. Możesz też wpisać mu je w komórce i ustawić przypomnienie. Ale to jeszcze nie wszystko...

Dodatkowy kalendarz powieś na ścianie i zaznacz w nim na czerwono wszystkie jubileusze. Każdy rzut oka będzie mu przypominał o zbliżających się uroczystościach. Znajdź pomocnika. Dyskretnie poproś o pomoc waszych przyjaciół lub bliską rodzinę. Niech na kilka dni przed zbliżającym się świętem ktoś zadzwoni do niego i zapyta, np.: "Co kupiłeś Ani na urodziny, bo nie chciałbym dać jej podobnego prezentu?". Po czymś takim partner już raczej nie zapomni o twoim święcie.

Zagraj z nim w zgadywankę. Powiedz mu z tajemniczą miną, że w piątek wieczorem rezerwujesz go na cały wieczór. On zacznie się zastanawiać, o co chodzi. Może nawet zajrzy do kalendarza i zobaczy, że tego dnia są... twoje urodziny.

Nie udawaj, ze nic się nie stało

Chcesz zmienić stosunek partnera do rzeczy istotnych dla ciebie? Powinnaś więc być z nim szczera. Mów, co czujesz zawsze gdy partner zapomni o ważnej rocznicy, powiedz: "Bardzo mi przykro, że tak się stało. Wiesz, jak dużą przykładam wagę do takich rzeczy. Teraz jest mi smutno, a przecież nie chcesz, żeby tak było, prawda?". Jest duże prawdopodobieństwo, że po kilku takich szczerych wyznaniach ukochany lepiej zapamięta ważne daty.

Unikaj oskarżeń. Nie rzucaj uwag typu: "Już mnie nie kochasz", "Zrobiłeś to specjalnie". Takie słowa mogą tylko wzbudzić w nim złość, a raczej nie wywołają chęci poprawy. Co więcej, partner może zacząć "zapominać" specjalnie, by się na tobie odegrać.

Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: miłośc | partnerstwo | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy