Reklama

Kolory kobiet

Nasze życie to podróż po tęczy. Białe światło dociera ze Słońca na Ziemię, gdzie przez rozproszenie rozpada się na siedem pasm. Jest niezbędne do życia dla większości organizmów, a ponieważ oddychamy i pobieramy powietrze oraz światło, przetwarzamy energię planetarną (powietrze) i słoneczną (światło i ciepło) - twierdzi Joanna Infeld, autorka książki "Kolory kobiet".

Dzięki temu możemy przeżyć kolejny dzień. Ta zależność rządzi naszym życiem. W różnym wieku zapotrzebowanie na energię i jej pobór zmieniają się nieznacznie, kiedy przechodzimy przez kolejne etapy. Można porównać tę sytuację do dostrajania radia z jednej częstotliwości w drugą lub przełączania ze stacji na stację. Wraz z wiekiem zmienia się rodzaj energii, którą czerpiemy od Słońca. To jest właśnie naturalna podróż od czerwieni do fioletu, która rozpoczyna się właściwie od srebrnego koloru, a kończy na złotym.

Reklama

Sprawdź jakim kolorem jesteś Ty i Twoi bliscy.

Kolor biały (poczęcie)
Białe światło dociera na Ziemię ze Słońca. Jest życiodajną siłą - źródłem ciepła, pożywienia i jasności. Dostarcza energetycznego pokarmu i witamin. Bez niego nie ma życia.

Otoczeni tym światłem za dnia rzadko zdajemy sobie sprawę, że zawiera wszystkie barwy tęczy, a każda z nich oddziałuje na nas w inny sposób i otwiera przed nami różne możliwości. Białe światło to początek siedmioetapowego procesu, który odkrywamy przez całe życie.

Biały jest kolorem neutralnym, czystą kartą, niezapisaną stronicą. To symbol czystości i niewinności. Dla dziewczynki oznacza początek kolejnego etapu w życiu, na przykład kiedy jest przygotowywana do chrztu, zakłada sukienkę do Pierwszej Komunii Świętej, suknię ślubną lub w końcu kiedy zostaje owinięta w śmiertelny całun.

Medytacja spektralna - biały

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w macicy, w bardzo bezpiecznym otoczeniu, które zapewnia wszystko, czego ci potrzeba. Rozwijasz się z pojedynczej komórki powstałej w wyniku połączenia plemnika ojca oraz komórki jajowej matki i stajesz się płodem. Odżywiasz się automatycznie,

otrzymując pokarm przez pępowinę prosto do krwiobiegu. Jesteś w bezpiecznym miejscu, zawieszony w płynie, który dostarcza ci wszystkich niezbędnych elementów.

Płyn nie jest ani za zimny, ani za gorący, więc jest ci bardzo dobrze. Panuje ciemność, ale nie musisz niczego widzieć. Nagle, około dwudziestego tygodnia, staje się coś niezwykłego - do twojego ciała docierają białe światło i energia. W tym momencie ze wszechświata nadchodzi duch, a z planety zjawia się ożywiająca dusza. Otrzymujesz dzięki nim świadomość tego, co się dzieje wokół ciebie, kiedy nadal się rozwijasz.

Odczuwasz ruchy matki i rozróżniasz jej nastroje. Masz świadomość jej kontaktów z innymi ludźmi. Chociaż jesteś chroniona, czujesz, co się dzieje w zewnętrznym świecie. Słyszysz muzykę, kiedy matka ją słyszy; słyszysz rozmowy i chociaż nie rozumiesz sensu poszczególnych słów, odgadujesz,

jakie wyrażają uczucia. Odbierasz bodźce dotyczące rodziny i otoczenia; uczysz się rozróżniać głosy i wiesz, kiedy ktoś mówi do ciebie. Właśnie na tym polega otrzymanie białego światła życia zawierającego w sobie wszystkie barwy tęczy, które odkryjesz, przechodząc przez siedem kolejnych etapów życia.

Wiesz, że właśnie przygotowujesz się do życia na ziemi. Pomyśl przez chwilę o tym, jak bezpieczne środowisko natura, twoja rodzina i twoja matka zapewnili ci w okresie ciąży. Doceń poświęcenie, z jakim matka zaspokajała twoje potrzeby. Przyznaj, że twój czas rozwoju wewnątrz jej ciała stanowił połączenie dwóch istot ludzkich, dzięki któremu możesz zjawić się na scenie zwanej życiem.

Kolor srebrny (narodziny)

W świecie energii dwa metale - srebro i złoto - stoją na początku i na końcu tęczy. Srebrny daje początek wszystkiemu, wprowadza nowe, jest jak błyskawica - siła sprawcza całego procesu. Złoty przypomina naczynie pełne złota na końcu tęczy, w którym siedem kolorów ponownie się łączy i przeradza w dar ostatni.

Medytacja spektralna - srebro

Wyobraź sobie trudną podróż z cichej i bezpiecznej macicy do wielkiego, jasnego świata, pełnego ludzi, rozmów, dotyku. To olbrzymia zmiana - ogrom nowych wrażeń, które trzeba wchłonąć. Wspomnij datę swoich narodzin, porę roku i znak zodiaku, który został ci przypisany w chwili przyjścia na świat.

Poświęć chwilę na zastanowienie, jaka jest twoja życiowa misja i co byś powiedziała starszyźnie plemiennej, gdyby zapytali cię, dlaczego wybrałaś ten czas i miejsce na swoją życiową podróż. Pomyśl o tym, jaki ślad pozostawiłaś po sobie do tej pory, którzy ludzie i jakie okoliczności pomogły ci znaleźć drogę do celu. Doceń tych, którzy ci pomogli i podziękuj za każdy dar, który otrzymałaś w chwili narodzin, w tym za twoje ciało, geny, płeć, dom, rodzinę oraz za wszystko i wszystkich, którzy do tej pory wspierali cię w życiu.

Wyobraź sobie srebrne nici łączące się z tymi darami, które nadal posiadasz, jeśli nie fizycznie, to w formie wspomnień, które pozostają zapisane w twojej aurze.

Kolor czerwony - (0-11 lat)

Energia dzieciństwa jest czerwona - intensywna i ciepła. Każdy dzień jest burzliwy, wypełniony nauką i odkrywaniem. Głód wiedzy powoduje dążenie ku niej. Kiedy rośniesz, zmienia się twój wygląd.

Czerwony posiada wigor, ciepło i wibracje, jakich nie ma żaden inny kolor. Jest kolorem podstawowym i przyciąga uwagę. Dlatego używa się go na przykład w sygnalizacji świetlnej. Działa, docierając do podświadomości, zanim jeszcze człowiek zdąży pomyśleć. Jest bezpośredni i szybki. Taka sama jest energia dziecka. Dzięki niej możemy przyswajać ogromną wiedzę w niezwykłym tempie, jakiego nie da się w życiu powtórzyć.

Wibracja czerwonego przyciąga uwagę i dlatego dorosły reaguje naturalnie, starając się chronić potomstwo, pomagając mu i wspierając.

Czerwona medytacja spektralna

Pomyśl o pierwszych jedenastu latach swojego życia. Spróbuj sięgnąć pamięcią jak najdalej wstecz. Przypomnij sobie wszystko, czego się nauczyłaś i czego doświadczyłaś. Pamiętasz, jakie to uczucie, kiedy odkrywasz coś nowego, jak ekscytująca była nauka jazdy na rowerze, nauka pływania lub grania w różne gry? Pamiętasz, jak podniecające było poznawanie świata książek, opowiadań i przygód; jak wspaniałe były długie letnie dni spędzone z przyjaciółkami?

Poczuj energię i wigor tych wczesnych lat. Ta energia nadal jest w tobie. Nadal można się z nią połączyć i czerpać z niej. Pamiętaj o naturalnej umiejętności samoleczenia, jaką daje młodość,

kiedy siniaki i otarcia szybko znikają, a ból trwa krótko. Poczuj, jak uzdrawia się ciało dziecka. Twój system odpornościowy pamięta, jak to było, i może odtworzyć tę umiejętność.

Wybierz jakieś wspomnienie z dzieciństwa, kiedy czułaś się pełna energii. Wyobraź sobie miejsce w domu lub na łonie natury; przypomnij sobie, z kim byłaś i jaka była pora dnia. Następnie wyobraź sobie jasnoczerwoną poświatę wokół siebie i takie samo światło emanujące z ciebie. Teraz zobacz, jak czerwona energia ogarnia cię teraz i wypełnia ci krwiobieg, pobudza, napełnia energią młodości, daje siłę do działania, poszukiwania i radości z tego, co robisz, bez martwienia się o jutro i o to, co przyniesie przyszłość. Ta czerwona energia jest chwilowa i natychmiast dodaje sił. Masz poczucie, że możesz zrobić wszystko i stać się kimkolwiek zechcesz.

Kolor pomarańczowy - (12-22 lat)

Pojawia się pomarańczowa barwa, dostajesz sygnał, który uczy cię czerpać radość i cierpieć katusze związane z seksem. Dorastanie może wzbudzić uczucie, że dorosłość jest boleśnie realna. Próbuj nowych rzeczy, pracuj i baw się. Podejmiesz pierwsze decyzje dotyczące tego, kim chcesz być.

Pomarańczowy nie jest kolorem podstawowym, ale połączeniem czerwonego i żółtego. W tej ciepłej barwie gorący wpływ czerwonego łagodzi żółty. Powstałe połączenie jest naturalną harmonią pomiędzy ciepłem i głębią, kolorem przyciągającym uwagę i wzmagającym apetyt patrzącego.

Ogrzewa i jednocześnie energetyzuje.

Pomarańczowa medytacja spektralna

Przypomnij sobie uczucie niezależności, kiedy mogłaś opuścić dom sama lub wyjść z przyjaciółmi po raz pierwszy bez rodzica lub dorosłego opiekuna. Był to czas odkrywania i nawiązywania nowych kontaktów oraz odkryć seksualnych.

Poczuj teraz wolność, która pozwala ci być, kim chcesz, i przypomnij sobie, co ci pomogło. Pomyśl o głodzie i nienasyceniu, jaki odczuwałaś, będąc nastolatką - kiedy chciałaś odkrywać więcej. Wyobraź sobie siebie w procesie nauki i odkrywania, kiedy byłaś całkowicie zaabsorbowana tym, co robiłaś. Wyobraź sobie pomarańczową jasność, która cię wtedy otaczała, i następnie wyobraź sobie tę pomarańczową energię, która teraz wchodzi w ciebie.

Kolor żółty - (23-33 lat)

Z tym kolorem wiąże się wchodzenie w nowe związki, branie na siebie odpowiedzialności, podejmowanie decyzji. Robisz karierę i masz rodzinę, pracujesz, ostro grasz i walczysz. Masz tak wiele na głowie. Musisz zarobić na utrzymanie i cały czas iść naprzód.

Żółty jest kolorem słońca. Reprezentuje ciepło i dającą życie siłę, która pozwala wszystkim żywym organizmom na ziemi rosnąć i osiągnąć pełną dojrzałość. Ponieważ słońce świeci dla wszystkich bez wyjątku, żółty ma w sobie hojność, obdarza ciepłem, daje poczucie przynależności.

Ponadto żółty to kolor wspólnoty, budzący poczucie więzi, bycia blisko ciepłego ogniska, gdzie nikt nie jest sam, gdzie znajdujemy schronienie, pożywienie i gdzie można się ogrzać. Żółty jest kolorem podstawowym, wpływającym na ukształtowanie charakteru w taki sposób, aby człowiek mógł podejmować mądre decyzje, które wpłyną na jego przyszłość i na jego osobowość.

Kolor zielony - (34-44 lat)

Pojawia się kolor zielony i ponownie musisz przyjrzeć się wszystkiemu, przeanalizować dotychczasowe życie i ocenić jego wartość. Teraz widzisz, czego ci brakuje i jak temu zaradzić, jak nadrobić stracony czas, jak walczyć. Ponownie określasz cele i jesteś gotowa do działania. Zdajesz sobie sprawę, że robisz się coraz starsza i odczuwasz przynaglenie.

Każde dziecko, które miało okazję zajrzeć do pudła z farbami, wie, że zielony to mieszanka żółtego i niebieskiego. Tęcza jest właściwie kombinacją trzech kolorów podstawowych (czerwonego, żółtego i niebieskiego) oraz kolorów pochodnych powstałych z wymieszania barw sąsiadujących ze sobą.

Żółta i niebieska energia to siły należące do słońca (żółty) i do planety (niebieski). Razem reprezentują wibrację wzrostu i życiodajną siłę, która przetwarza całą wegetację na ziemi, która dojrzewając, rozkwita w pełnym kolorze. W roślinach, w chlorofilu, łączą się obydwie energie, tworząc trzecią.

U ludzi dwie siły, słońca i planety, mieszają się w sposób naturalny, tworząc życiodajną energię, która towarzyszy nam przez całe życie, ale jest najsilniejsza w wieku średnim.

Kolor niebieski- (45-55 lat)

Nagle, zanim zdążysz się zorientować, pojawia się barwa niebieska, która oznacza zanikanie sił fizycznych, kiedy duch zdobywa przewagę. Wiesz, że jesteś na świecie z jakiegoś specjalnego powodu, ale musisz odkryć go, zanim skończy się niebieski etap. Dzieci już odeszły z domu, więc masz więcej czasu, aby znaleźć sposób porozumienia z elementem boskim.

Niebieski jest kolorem planety Ziemi. Jeśli spojrzysz na jakiekolwiek zdjęcia NASA zrobione z kosmosu, widać wyraźnie, że Ziemia jest niebieską planetą. Koloru niebieskiego jest na niej najwięcej, poczynając od błękitnego nieba, na niebieskim kolorze wody w pogodny dzień kończąc. W przeciwieństwie do czerwonego jest to kolor zimny, który przynosi spokój i łagodność. Kiedy odejmiemy żółty od zielonego, zostanie niebieski.

Niebieska medytacja spektralna

Wyobraź sobie, że wchodzisz do czystego niebieskiego jeziora. Woda jest przejrzysta, odświeżająca i chłodna. Niesie spokój i uzdrowienie. Wyobraź sobie, że wszystko oczyszcza, a ty unosisz się na plecach, niesie cię ożywcza woda. Patrzysz w górę i widzisz bezchmurne błękitne niebo. Przez chwilę poczuj spokój tego miejsca, poczuj pewność, że jesteś na ziemi z pewnej przyczyny. Poczuj, że jesteś kimś niezwykłym, wyjątkową osobą na planecie Ziemi, w szczególnym momencie. Masz jedyne w swoim rodzaju odciski palców i niepowtarzalne umiejętności.

Jest to chwila refleksji, więc zastanów się przez moment nad tym, co czujesz, przypomnij sobie, jak siebie postrzegasz, jaka jest twoja życiowa misja i jakimi zasadami się kierujesz. Upewnij się,

że masz wizję na przyszłość, która cię czeka. Wyobraź sobie, że otacza cię orzeźwiający niebieski gaz. Kiedy powoli wstaniesz i opuścisz niebieskie jezioro, poczujesz sens tego, co masz jeszcze zrobić w życiu. Idąc ku brzegowi jeziora, zauważysz wokół siebie niebieski blask - emanujesz teraz czystą, jasną, niebieską energią.

Postaraj się wyrazić słowami życiową misję - po to, żeby zapamiętać ją na przyszłość. Nadal emanuj niebieskim światłem. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaka jest twoja misja, nie martw się, ale pomyśl o tych cechach, które chcesz ucieleśnić w przyszłości.

Kolor indygo - (56-66 lat)

Wraz z kolorem indygo nadchodzi stateczność, uznanie i poczucie własnej wartości, świadomość, kim jesteś i po co jesteś na świecie. Starasz się usilnie spełnić swoją misję i robisz to, co należy, aby pozostawić po sobie coś dobrego po nadchodzących latach słabości.

Indygo jest kolorem przejściowym tęczy i powstał z połączenia niebieskiego i fioletowego. Nie należy do kolorów podstawowych, ale ma w sobie odrobinę czerwonego. Oznacza początek nowej tęczy.

W kole spektralnym indygo stanowi kolor trzeciorzędny (połączenie fioletowego i niebieskiego; sam fioletowy jest kolorem drugorzędnym - powstałym z mieszanki niebieskiego i czerwonego) i często nie uznaje się go wcale za jeden z wiodących kolorów tęczy. Jest to kolor przejściowy, pomiędzy niebieskim a czerwonym, i dlatego zaliczamy go do grupy razem z purpurowym, fioletoworóżowym, lawendowym, lila i wieloma innymi odcieniami, które trudno nazwać. Podobnie jak kolor fioletowy, indygo łączy i miesza dwa przeciwieństwa - czerwony i niebieski - kolory, które reprezentują dwie płcie (różowy - dziewczynkę, niebieski - chłopca), dwa obiegi krwi - żylny i tętniczy. Łączy dwa odległe bieguny, dwa rodzaje energii, które w kolorze indygo i w fiolecie spokojnie koegzystują,

tworząc nowe możliwości, w których wigor i mądrość są w harmonii, dzięki czemu wzmacniają się nawzajem jako całkowite przeciwieństwa.

Indygo - medytacja spektralna

Wyobraź sobie, że wchodzisz do katedry. Jest olbrzymia, przestrzenna, pełna światła. Jest piękna, zaprojektowano ją według twoich wytycznych. Czujesz obecność koloru indygo, a powietrze się nim mieni. Tu mieszkają twoje najskrytsze tęsknoty i uczucia. Z zachwytem i wdzięcznością myślisz o dotychczasowym życiu. Pomyśl o wszystkim, za co możesz być wdzięczna. Dla każdej rzeczy znajdź reprezentujący ją przedmiot. Umieść go w katedrze, w takim miejscu, które łatwo w przyszłości odnajdziesz.

Wyobraź sobie, że kolor indygo promieniuje z twojej głowy. Niesie ze sobą poczucie sensu, powiązane z uniwersalną mocą, która łączy ducha w tobie z gwiazdami i nieskończonością. Poczuj, jak z zewnątrz planety dociera do ciebie duch opiekuńczy, który niesie twoje przeznaczenie, kusi i przyciąga mocą, która sprawia, że możesz zrealizować swój cel.

Poczuj bogactwo mądrości i doświadczenia, które zdobyłaś w dotychczasowym życiu i które teraz emanuje z ciebie kolorem indygo.

Wychodząc z katedry, wstępując ponownie w światło dnia, jesteś otoczona poświatą indygo.

Kolor fioletowy - (67-77 i dalsze lata)

Kolor fioletowy zaskoczy cię swym nagłym pojawieniem się i popchnie ku dalszemu doskonaleniu się i sięganiu po więcej. U kresu życia wiesz już, o co w nim chodzi: o odkrycie celu i pozbycie się wątpliwości, o naukę i pomaganie innym, o czynienie ich drogi łatwiejszą, o poprawianie jakości życia.

Kolor fioletowy jest połączeniem czerwonego i niebieskiego. W porównaniu do indygo, który też jest kombinacją tych podstawowych kolorów, przedstawia mocniejszy ocień czerwieni, podczas gdy indygo zawiera więcej koloru niebieskiego. W fiolecie kolor czerwony nabiera rozmachu, aby przygotować nas do ostatniego etapu życia.

Podobnie jak w wypadku indygo, połączenie tych dwóch kolorów sugeruje równoważenie przeciwieństw - yin i yang, czyli pierwiastka męskiego i kobiecego, młodości i starości. Energia reprezentowana przez kolor fioletowy jest silnie związana z wszelkimi kwestiami religijnymi i przychodzi na ziemię z pozaziemskiego źródła.

Fioletowa medytacja spektralna

Pomyśl o wszystkich rzeczach, które uwielbiasz robić. Wyobraź sobie srebrne nici łączące cię z tymi czynnościami i zobacz, jak rosną w siłę, świecą i błyszczą. Wyobraź sobie, że otaczają cię ludzie, których kochasz i cenisz, a od ciebie bije filetowy blask, który ich również ogarnia. To jesteś ty w całej okazałości, a ponieważ zawsze, gdy robimy coś z przyjemnością, w otoczeniu osób ukochanych i tych, które szanujemy, wychodzi z nas wszystko co najlepsze.

Wyobraź sobie fioletowy blask, który intensywnieje i ogarnia cię, twoich ukochanych i wszystkie czynności, które dają ci radość i inspirują cię.

Fragmenty książki Joanny Infeld, Kolory kobiet wydanej przez Wydawnictwo MOST

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama