Reklama

Reklama

Kolory kobiet

Nasze życie to podróż po tęczy. Białe światło dociera ze Słońca na Ziemię, gdzie przez rozproszenie rozpada się na siedem pasm. Jest niezbędne do życia dla większości organizmów, a ponieważ oddychamy i pobieramy powietrze oraz światło, przetwarzamy energię planetarną (powietrze) i słoneczną (światło i ciepło) - twierdzi Joanna Infeld, autorka książki "Kolory kobiet".

Dzięki temu możemy przeżyć kolejny dzień. Ta zależność rządzi naszym życiem. W różnym wieku zapotrzebowanie na energię i jej pobór zmieniają się nieznacznie, kiedy przechodzimy przez kolejne etapy. Można porównać tę sytuację do dostrajania radia z jednej częstotliwości w drugą lub przełączania ze stacji na stację. Wraz z wiekiem zmienia się rodzaj energii, którą czerpiemy od Słońca. To jest właśnie naturalna podróż od czerwieni do fioletu, która rozpoczyna się właściwie od srebrnego koloru, a kończy na złotym.

Reklama

Sprawdź jakim kolorem jesteś Ty i Twoi bliscy.

Kolor biały (poczęcie)
Białe światło dociera na Ziemię ze Słońca. Jest życiodajną siłą - źródłem ciepła, pożywienia i jasności. Dostarcza energetycznego pokarmu i witamin. Bez niego nie ma życia.

Otoczeni tym światłem za dnia rzadko zdajemy sobie sprawę, że zawiera wszystkie barwy tęczy, a każda z nich oddziałuje na nas w inny sposób i otwiera przed nami różne możliwości. Białe światło to początek siedmioetapowego procesu, który odkrywamy przez całe życie.

Biały jest kolorem neutralnym, czystą kartą, niezapisaną stronicą. To symbol czystości i niewinności. Dla dziewczynki oznacza początek kolejnego etapu w życiu, na przykład kiedy jest przygotowywana do chrztu, zakłada sukienkę do Pierwszej Komunii Świętej, suknię ślubną lub w końcu kiedy zostaje owinięta w śmiertelny całun.

Medytacja spektralna - biały

Wyobraź sobie, że znajdujesz się w macicy, w bardzo bezpiecznym otoczeniu, które zapewnia wszystko, czego ci potrzeba. Rozwijasz się z pojedynczej komórki powstałej w wyniku połączenia plemnika ojca oraz komórki jajowej matki i stajesz się płodem. Odżywiasz się automatycznie,

otrzymując pokarm przez pępowinę prosto do krwiobiegu. Jesteś w bezpiecznym miejscu, zawieszony w płynie, który dostarcza ci wszystkich niezbędnych elementów.

Płyn nie jest ani za zimny, ani za gorący, więc jest ci bardzo dobrze. Panuje ciemność, ale nie musisz niczego widzieć. Nagle, około dwudziestego tygodnia, staje się coś niezwykłego - do twojego ciała docierają białe światło i energia. W tym momencie ze wszechświata nadchodzi duch, a z planety zjawia się ożywiająca dusza. Otrzymujesz dzięki nim świadomość tego, co się dzieje wokół ciebie, kiedy nadal się rozwijasz.

Odczuwasz ruchy matki i rozróżniasz jej nastroje. Masz świadomość jej kontaktów z innymi ludźmi. Chociaż jesteś chroniona, czujesz, co się dzieje w zewnętrznym świecie. Słyszysz muzykę, kiedy matka ją słyszy; słyszysz rozmowy i chociaż nie rozumiesz sensu poszczególnych słów, odgadujesz,

jakie wyrażają uczucia. Odbierasz bodźce dotyczące rodziny i otoczenia; uczysz się rozróżniać głosy i wiesz, kiedy ktoś mówi do ciebie. Właśnie na tym polega otrzymanie białego światła życia zawierającego w sobie wszystkie barwy tęczy, które odkryjesz, przechodząc przez siedem kolejnych etapów życia.

Wiesz, że właśnie przygotowujesz się do życia na ziemi. Pomyśl przez chwilę o tym, jak bezpieczne środowisko natura, twoja rodzina i twoja matka zapewnili ci w okresie ciąży. Doceń poświęcenie, z jakim matka zaspokajała twoje potrzeby. Przyznaj, że twój czas rozwoju wewnątrz jej ciała stanowił połączenie dwóch istot ludzkich, dzięki któremu możesz zjawić się na scenie zwanej życiem.

Kolor srebrny (narodziny)

W świecie energii dwa metale - srebro i złoto - stoją na początku i na końcu tęczy. Srebrny daje początek wszystkiemu, wprowadza nowe, jest jak błyskawica - siła sprawcza całego procesu. Złoty przypomina naczynie pełne złota na końcu tęczy, w którym siedem kolorów ponownie się łączy i przeradza w dar ostatni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje