Reklama

Reklama

Miłość ci wszystko wybaczy

Kiedyś o tym, że miłość potrafi wszystko wybaczyć przekonana była Hanka Ordonówna. Słowa tej piosenki powtarzała cała Polska. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Niektóre gesty czy słowa łatwiej wybaczyć, niektóre znacznie trudniej. I zdarzyć się też tak może, że nie usłyszymy od partnera "wybaczam" i to oznaczać będzie koniec naszego związku.

Reklama

Zaufanie to podstawa

Kiedy podejrzewamy partnera o kłamstwo, nieszczerość, zaczynamy go kontrolować. Najpierw tak, aby on tego nie zauważył, potem już całkiem jawnie. Doprowadzamy się do obłędu, sprawdzamy jego kalendarz, zapiski w komputerze czy telefonie komórkowym. Można to jakoś tłumaczyć, jeśli partner dał nam ku temu powody. Jeśli natomiast wynika to z naszej wybujałej wyobraźni, to możemy wpakować się w kłopoty. I o ile nie opamiętamy się w porę, nie przeprosimy go za to, nie powiemy "wybacz mi", przyszłość naszego związku - mimo, że naprawdę bardzo się kochamy - może być zagrożona.

Słowa potrafią zaboleć

W czasie kłótni, nerwowej atmosfery zdarza nam się powiedzieć coś, co normalnie, w innych warunkach, nawet nie przyszłoby nam do głowy. Niestety słowa takie jak:" jesteś największym nieudacznikiem na świecie, gdybym wiedziała, jak nasze wspólne życie będzie wyglądało, nigdy bym się z tobą nie związała" i wiele innych - mocniejszych potrafią naprawdę bardzo zaboleć. Wytłumaczenie, że to tylko nerwy potrafi sprawić wiele kłopotu. I choć parter wybaczy, można być pewnym, że jeszcze długo te słowa będą brzmieć w jego uszach. Dlatego, zanim coś wykrzyczysz w czasie awantury, zastanów się, czy naprawdę to chcesz powiedzieć.

Najtrudniejsza zdrada

Zdrada to często coś niemożliwego do wybaczenia. Znacznie bardziej niż brak zaufania czy ostre słowa może zadomowić się w sercu, i to na bardzo długo. Trudno jest ją zrozumieć, choć wiadomo, że natura ludzka jest ułomna i czasami nie potrafi oprzeć się pokusie. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania i zastanowić się, jak to ty zachowałabyś się, gdyby to on poprosił cię o wybaczenie tej "chwilowej słabości". Czasami zdradę wybacza się, bo przecież "macie wspólny dom, dzieci, firmę", jednak czy tak naprawdę da się o niej zapomnieć?

Życie w związku to chwile dobre i złe. Nikt nie zapewnia nas, że zawsze będzie "usłane różami". Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakiego możemy doświadczyć w swoim życiu. Musimy jednak pamiętać, że wymaga ona poświęceń i zaangażowania. I nie lubi być stawiana w sytuacji, gdy musi zdecydować, czy wybaczyć, czy nie...

Dowiedz się więcej na temat: miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje