Reklama

Reklama

On jest młodszy

Trzymają się za ręce, patrzą sobie czule w oczy, obejmują się. Niby to takie normalne, a jednak zaskakuje, gdy okazuje się, że on jest kilkanaście lat od niej młodszy.

Myślisz wówczas: "co to za miłość? On jest pewnie świetny w łóżku, a ona pewnie go sponsoruje".

Sytuacja odwrotna wydaje ci się normalniejsza - gdy to ona jest młodsza i temu już się nie dziwisz. Tym bardziej, że wśród znajomych masz już kilka takich par.

A tu myślisz, dlaczego on zdecydował się na związek ze starszą kobietą? Rzadziej myślisz o tym, co nią kierowało, bo wówczas do głowy przychodzi nam tylko jedno: ona to wyrachowana "baba", która zawraca głowę fajnemu, młodemu chłopakowi. A on nie wie, co robi.

A przecież tak często mówimy: miłość nie wybiera. Zaskakuje nas w najbardziej niespodziewanym momencie. Zakochujemy się w kimś, bo odpowiada nam, jakim jest człowiekem, co sobą reprezentuje, jakie ma zainteresowania. Wygląd oczywiście też ma znaczenie, ale zadbane kobiety po 40. naprawdę świetnie wyglądają.

Reklama

Panowie w starszych od siebie partnerkach szukają oparcia, szacunku, innego podejścia do życia niż ich o kilkanaście lat młodsze koleżanki, doświadczenia. Al - mężczyzna zakochany w starszej od siebie o 21 lat kobiecie pisze na naszym forum: "to był piękny okres wzajemnego oddania, nauki słuchania, budowania i zachowania szacunku, oceny wzajemnych oczekiwań i spełniania potrzeb - a wszystko to bez zbędnych słów".

Zwykle starsze partnerki są doświadczonymi kochankami i panowie bardzo chwalą sobie seks z nimi. One nie boją się eksperymentów, często po wieloletnim stażu małżeńskim i nudnym seksie w mężem, szukają odmiany, są otwarte na propozycje. Choć początkowo nie przychodzi to zbyt łatwo. Ann - kobieta w związku z młodszym partnerem pisze z kolei: "skończyłam 40 lat i po prostu bałam się seksu. Gdy jednak pojawił się on, o wiele młodszy, taktowny, grzeczny, usłużny, mądry i delikatny - pomyślałam o seksie - jakby to było? (...) Podziw budziło we mnie jego wyczucie moich pragnień i moich myśli, co akceptuję, a czego nie. Mogłam mu ufać w całości i oddać się zapomnieniu, rozkoszy trwających tak długo i tak świeżo".

Często partnerzy, którzy są narażeni na potępienie ze strony obcych osób, nie mogą też liczyć na zrozumienie własnej rodziny. Rodzice mężczyzny ogromnie to przeżywają. Próbują go odwieść od zamiaru wiązania się ze starszą kobietą, obrażają się, myśląc, że to coś pomoże. Zazwyczaj właśnie to przynosi odwrotny efekt. Także kobieta przez swoją rodzinę jest "bombardowana" komentarzami. Często jej dzieci (jeśli to rozwódka) nie mogą zrozumieć, jak ich mama może spotykać się i tak afiszować z kimś niewiele starszym od nich. Paradoksem jest fakt, że były mąż, który już znalazł pocieszenie w ramionach znacznie młodszej kobiety, potępia postępowanie swojej byłej żony.

I mimo, że "cały świat" jest przeciwny temu związkowi, oni próbują walczyć o tę miłość. A my słysząc ich słowa: "jest nam ze sobą wspaniale", "dlaczego nie spotkałem jej wcześniej", "to najczulsza i najwspanialsza kobieta pod słońcem" postarajmy się to zrozumieć. A jeśli zrozumieć nie potrafimy, przynajmniej nie komentujmy i pozwólmy im rozkoszować się tą miłością.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje