Reklama

Reklama

Pierwszy raz szybciej bez śniadania

Nastoletnie damy skłonne będą zaprosić na śniadanie raczej tych swoich rówieśników, którzy śniadań nie jedzą. Przynajmniej w Japonii. Jest wiele teorii łączących to, co jemy, z tym, jak śpimy. Japończycy znaleźli nowe powiązanie: nastolatki niejedzące śniadań robią to wcześniej.

Wśród 3 tys. ankietowanych, którzy nie jedli regularnie śniadań, średnia wieku w momencie utraty dziewictwa wynosi 17,5 roku, gdy w przekroju całego japońskiego społeczeństwa ten wiek to 19 lat.

Regularni amatorzy śniadań tracą natomiast dziewictwo w wieku 19,4 lat.

Kto płaci za takie badania? Japońskie ministerstwo zdrowia, które chce wiedzieć, jakie czynniki stymulują niechciane, nastoletnie ciąże.

Reklama

Na podstawie analizy danych wyprowadzono wniosek, że ciepła, domowa atmosfera hamuje tendencje do działań, które związane są z ryzykiem założenia własnej rodziny.

- Ci nastolatkowie, którzy nie są szczęśliwi w domu, bo na przykład rodzice nie przygotowują im śniadań, mogą próbować odnaleźć szczęście gdzie indziej. Między innymi poprzez uprawianie seksu - mówi Kunio Kitamura, przewodniczący Japońskiego Stowarzyszeniu Planowania Rodziny.

W rozmowie z AFP Kitamura dodaje, że młodzi ludzie, którzy uprawiają seks wcześniej niż rówieśnicy, mogą nie jeść śniadań, bo... nie załapują się na ten posiłek, wracając do domu później.

My mamy alternatywną teorię. Nastolatki niejedzące regularnie śniadań częściej postrzegane są przez rówieśników jako przedmiot pożądania. Kto w końcu pójdzie do łóżka z chłopakiem, który codziennie przynosi do szkoły przygotowane przez mamę kanapki?

Młodych Polaków, którzy chcieliby przyspieszyć swoją inicjację seksualną, ostrzegamy jednak, że rezygnacja z posiłku nie jest dobrym pomysłem. Śniadania maja kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Jedzcie śniadania (możecie to ukrywać przed rówieśnikami), a będziecie cieszyć się seksem dłużej.

W tym samym badaniu okazało się, że prawie 40 proc. japońskich małżeństw nie uprawia seksu częściej niż raz w miesiącu. Ankietowani jako główny powód ubogiego życia seksualnego wskazywali zmęczenie po pracy i brak zainteresowania seksem. Nie wiemy, czy naukowcy sprawdzili, jak duży był w tej grupie procent osób, które jadły śniadania.

na podstawie AFP opr. ML

Dowiedz się więcej na temat: nastolatki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje