Reklama

Reklama

Problem: Jak odzyskać pewność siebie

Przez lata matka wmawiała mi, że jestem nic niewarta, brzydka, nieudana. Patrzyłam na moje koleżanki i zastanawiałam się, co one mają, czego mi brakuje... A brakowało chyba niewiele. Szczupła, zawsze z dobrymi wynikami w nauce.

A jednak matka zawsze porównywała mnie z nimi. Długo nie mogłam uwierzyć w siebie. Wpędziło mnie to w takie kompleksy, że teraz już nie potrafię uwierzyć nikomu, kto mówi, że ładnie wyglądam, że świetnie mi w tym kolorze, że taki makijaż do mnie pasuje.

I właśnie przez te kompleksy rozpadł się mój pierwszy związek. Teraz zanosi się na następny, podobny... I co ja mam zrobić? Jak odzyskać wiarę w siebie i poczucie własnej wartości?

Czasami nawet najlepsza "książkowa" rada nie zastąpi tej, która wynika z naszych doświadczeń. Do naszej redakcji przychodzi wiele takich listów, na które jednej osobie trudno jest mądrze odpowiedzieć, ale liczymy na was. W cyklu "Problem" publikujemy - oczywiście anonimowo - listy od osób, które potrzebują rady i wsparcia. Pomagajmy sobie nawzajem.

Reklama

Oto kolejny z serii problem, który możemy pomóc rozwiązać - czekamy na wasze opinie.

Jeśli potrzebujesz rady naszych czytelniczek - napisz do nas!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matka | problem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje