Reklama

Reklama

Przygoda z młodszym

Ile lat powinien mieć "ten właściwy" facet? Zdaniem twojej mamy najlepiej, żeby był w twoim wieku. Według babci może być parę lat starszy. Ciebie o opinię pewnie nikt nie zapyta, ale... No cóż. Prawdopodobnie nie miałabyś nic przeciwko młodszemu przystojniakowi.

Nie mamy zamiaru nikogo przekonywać, że nie data urodzenia liczy się w związku, bo to raczej oczywiste. Ale problem różnicy wieku jak najbardziej istnieje i tak, jak dużo starsi mężczyźni z młodziutkimi kobietami u boku, nie budzą powszechnej akceptacji, tak kobieta dojrzalsza od swojego partnera, też nie może liczyć na pełną aprobatę społeczeństwa. Raczej na złośliwe komentarze i pełne oburzenia spojrzenia.

Dojrzałe wino i kwaśne jabłka

Ogłoszenie na jednym z portali randkowych:
"Dojrzała, ale nie przejrzała, nieznacznie po czterdziestce, szuka bliskiego przyjaciela, który wprowadzi w jej życie powiew młodości. Panowie przed trzydziestką mile widziani. Liczących na sponsoring od razu odsyłam z kwitkiem."

Reklama

Dosyć oryginalne, może wzbudzać zarówno uśmiech sympatii jak i politowania. Ot "stara baba" się wygłupia czy "hormony szaleją" to zdecydowanie bardziej eleganckie uwagi.

Są jednak i tacy panowie, którzy odpowiedzą na anons i to całkowicie na poważnie. Dla nich wiek internautki nie jest przeszkodą, a wręcz przeciwnie, właśnie starsza od nich partnerka, jest tym o czym marzą. Jak można się przekonać, z różnych powodów.

Co je kręci?

Kobiety, które mają za sobą związek z młodszym partnerem, albo właśnie w takim są, mówią, że zupełnie nie pamiętają na co dzień o dzielącej ich różnicy wieku. Ale przyznają też, że jest inaczej niż z równolatkiem.

"Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, przy Mariuszu czuje się naprawdę szczęśliwsza i beztroska. Jego młodość jest zaraźliwa, on w weekend nie marzy tylko o tym, żeby zasiąść przed telewizorem z puszką piwa w ręce, a kombinuje jak by tu wyskoczyć na żagle albo powspinać się na ściankach. To mi zdecydowanie bardziej pasuje. Czy czuję się jak matka? Chyba żartujesz. Jak każda kobieta potrzebuję oparcia i opieki, które dostaje. Przy nim mogę się czuć i czuję się jak mała dziewczynka. A dzielące nas 8 lat różnicy? Cóż. Tak po prostu wyszło i nie zamieniłabym tego na żaden inny związek na świecie" - mówi Agata.

Młode duchem nie chcą się wiązać z jak ich określają "przeterminowanymi facetami", dlatego szukają partnerów z młodszego pokolenia.

Na co oni lecą?

Co kieruje mężczyznami, którzy wybierają starsze od siebie panie?

"Doświadczenie, zdecydowanie, to są kobiety, które wiedzą czego chcą. Nie zajmują się głupotami, nie spędzają połowy dnia na dylemacie czy pomalować paznokcie na zielono czy na czerwono, można z nimi normalnie pogadać, jak równy z równym, a nie jak ojciec z córką. Mam dosyć głupiutkich dziewczynek i ich szczebiotania, wolę stuprocentowe kobiety, a że takie są najczęściej parę lat starsze ode mnie... Życie. " - rozkłada z uśmiechem ręce Michał.

Czterdziestolatki wygrywają z młodszymi o 10 czy 20 lat koleżankami, często bywa tak, że te drugie mogłyby się od nich wiele nauczyć. I nie mowa tu tylko o seksie.

Zakazany owoc

Nie zawsze, rzecz jasna, mowa o poważnym związku. Czasem to jednorazowa przygoda, czasem skok w bok albo niewinny romansik. Baśka (37 l.) mówi wprost: "Nie wyobrażam sobie bycia z kimś młodszym, bo niańczeniem dziecka, nawet bardzo ładnego dziecka, nie jestem zainteresowana. A, że zdarzyło mi się parę razy pójść do łóżka z młodym, apetycznym studentem... To zupełnie inna sytuacja." I jak sama przyznaje, bardzo przyjemna, jeśli będzie jeszcze kiedyś okazja, na pewno z niej skorzysta.

Zanim spróbujesz

Młodszy kochanek to temat stary jak świat, godny kiczowatych romansów zalegających księgarniane półki. Ale i częsty sposób na oderwanie od szarej rzeczywistości czy przeżycie czegoś emocjonującego. Obie strony wiedzą, o co chodzi, nikt nie ma większych oczekiwań ani pretensji.

Zanim jednak dasz się porwać magnetyzmowi tego zabójczego bruneta, którego nie koniecznie chciałabyś przyprowadzić na niedzielny obiad u mamy, zastanów się czy to dokładnie to czego potrzebujesz. I czy "w najgorszym przypadku" jesteś gotowa wysłuchiwać jadowitych komentarzy na wasz temat. Bo chociaż to oczywiście "zupełnie niemożliwe", los lubi płatać figle i a nuż się zakochasz?

Znane pary, w których to ona jest starsza

Joan Collins i Percy Gibson - 31 lat różnicy
Ivana Trump i Rosanno Rubicondi - 24 lata różnicy
Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak - 17 lat różnicy
Demi Moore i Ashton Kutcher - 15 lat różnicy
Susan Sarandon i Tim Robbins - 12 lat różnicy
Madonna i Guy Ritchie - 11 lat różnicy
Halle Berry i Gabriel Aubry - 10 lat różnicy
Julianne Moore i Bart Freundlich - 10 lat różnicy
Goldie Hawn i Kurt Russell - 6 lat różnicy

M.K.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje