Reklama

Reklama

Recepta na życie według filozofa

Niewierność partnera, ciężka choroba, śmierć najbliższej osoby - takie i inne sytuacje życiowe, ale także codzienność - czasem bardzo, bardzo szara sprawia, że nagle tracimy orientację w tym wszystkim, co nazywa się życie. Jak żyć? - pytamy. Czy istnieje gotowa recepta na życie?

Często odpowiedzi na takie pytania szukamy u przyjaciół, wśród najbliższych, coraz chętniej korzystamy z porad specjalistów - psychoterapeutów i psychologów. A jak na te ważne pytania odpowiada filozof? Na ile jego odpowiedzi potrafią nam naprawdę pomóc? Czy filozofia może być przydatna na co dzień? Jaką daje receptę? Czy dzięki niej możemy uniknąć dramatów? A może tylko jesteśmy w stanie popełniać mniej błędów?

- Filozofia nie daje konkretnych rozwiązań ani recept na życie, filozofia nie służy niczemu - powiedział przewrotnie dr Adam Workowski, filozof specjalizujący się w filozofii poznania i metafizyce, podczas programu E-MISJA w tv.interia.pl. Ale potem dodał: - Filozofia uczy myślenia, jest jak wspinanie się po górach po to, by ujrzeć świat z innej perspektywy.

Co daje nam filozofia? Czego nas uczy? Skąd brać siłę do życia? Co człowiek powinien robić, by nie marnować swoich szans? Jak otworzyć się na to, co ważne? Czym jest wegetacja? Kiedy nie wolno nam wegetować, a kiedy wegetacja ma głęboki sens?

Reklama

Posłuchajcie i zobaczcie, co o filozofii i życiu mówi dr Adam Workowski.

A jutro w serwisie dalszy ciąg filozoficznych rozważań: Jak poradzić sobie z samotnością? Co zrobić, kiedy życie przecieka nam przez palce? Czym jest wolność i jaki ma związek z obietnicą?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pytania | filozofia | recepta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy