Reklama

Reklama

Samotność: Czemu nie?

Atrakcyjny wygląd, pogoda ducha czy otwartość nie dają gwarancji na znalezienie życiowego partnera, niekiedy wręcz stanowią przeszkodę.

Przyczyn samotności możemy odnaleźć wiele - świadomy wybór, śmierć bliskiej osoby czy brak odwagi, jednak uczucie pustki objawia się w ten sam sposób. Strach przed samotnością towarzyszy wielu ludziom zarówno tym, którzy pozostają w związkach, poszukują partnera czy właśnie go stracili. Stereotypowe pojmowanie samotności, jako odnoszącej się do osób starszych, dawno straciło na znaczeniu, gdyż dotyka ono także ludzi młodych. Jak radzić sobie z tym trudnym uczuciem?

Czworonożni przyjaciele

Kupienie sobie zwierzątka i troskliwa opieka nad nim, stanowią namiastkę realizacji potrzeby opieki nad kimś. Oczywiście musi to być decyzja dojrzała i przemyślana, a czworonożny przyjaciel cieszący się na nasz widok po powrocie do domu, dostarczy wiele radości. Przekonanie, że spoczywa na nas odpowiedzialność za drugą, bezbronną istotę sprawia, że nasze życie nabiera sensu. Pies czy kot to także obowiązki, choćby codzienne spacery, które niejako wymuszają wyjście z domu.

Reklama

Przebywaj z ludźmi

Nie posiadanie partnera nie jest jednoznaczne z koniecznością zaszycia się w domu i rezygnacji z satysfakcjonujących kontaktów społecznych. Dawanie sobie możliwości do poznawania nowych ludzi, może po części zrekompensować nam brak stałego partnera. Starajmy się zatem utrzymywać bliską relację nie tylko z rodziną, ale i ze obecnymi znajomymi. Ciekawym rozwiązaniem może też być odbudowanie dawnych relacji.

Bądź aktywny


Obecnie istnieje możliwość korzystania z różnorodnych zajęć grupowych, gdzie możesz poznać wielu ciekawych ludzi. Nie chodzi oczywiście o szukanie miłości na siłę, ale o zagospodarowanie sobie czasu, żeby jak najmniej spędzać go samemu. Mogą to być zajęcia taneczne, sportowe czy koła zainteresowań dzięki, którym będziesz mógł miło spędzić czas.

Spełniaj marzenia


Każdy ma marzenia, ale nie każdy ma odwagę je spełniać. Często jest to związane z tym, że potrafimy znaleźć powód, dla którego zostają one odłożone w bliżej nieokreślonym czasie. Egzotyczna wycieczka czy kurs językowy to tylko niektóre zajęcia, z których często rezygnujemy, dlatego warto stworzyć listę marzeń i starć się je realizować.

Dbaj o siebie

Inwestycja w siebie zawsze się opłaca, dlatego zapisz się na dodatkowy kurs podnoszący kwalifikacje, dostarczaj sobie małych przyjemności kupując jakiś drobiazg czy spędzając weekend w centrum odnowy biologicznej. Takie zabiegi na pewno poprawią Ci nastrój i dodadzą pewności siebie. Racjonalne zastanowienie się z czego wynika nasza samotność może w łatwy sposób zmienić naszą sytuację. Izolując się od innych, nie dając sobie tym samym szans na poznanie kogoś czy przekonanie, że i tak nikt się mną nie zainteresuje, nie ułatwiają sprawy, ale świadomość takich zachowań czy myśli może być podstawą do potencjalnych zmian.
 


zdronet
Dowiedz się więcej na temat: samotność | singiel | uczucia | kochać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy