Reklama

Reklama

Sztuka uwodzenia w oczach naukowców

Sztuka uwodzenia może stać się przedmiotem poważnego eksperymentu. Co więcej - wnioski z takiego właśnie doświadczenia mogą dać wiele do myślenia wszystkim mężczyznom.

Dowiedli tego austriaccy uczeni, którzy sprawdzili, w jaki sposób kobiety reagują na nowo poznanego mężczyznę.

By to sprawdzić, przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział 45 par, nie znających się wcześniej kobiet i mężczyzn. Naukowcy zarejestrowali ich rozmowy przy pomocy ukrytej kamery. Nagrania poddano wnikliwej analizie. Okazało się, że nawet jeżeli kobiety oceniają nowo poznanego mężczyznę jako nieatrakcyjnego, nie sygnalizują mu tego swoim zachowaniem w wyraźny sposób, a przynajmniej nie na początku spotkania. Gawędzą z nieznajomym uśmiechając się i wysyłając w ten sposób wyraźne sygnały seksualne przyciągające męską uwagę. Robią to nawet wówczas gdy zupełnie nie są zainteresowane swoim towarzyszem. W ten właśnie sposób kobiety zachowują się przez pierwsze kilka minut spotkania. Dzięki temu kobieta zyskuje czas potrzebny jej na ocenę mężczyzny.

Reklama

Co ważniejsze, uczeni stwierdzili, że kobiety wydawały się kontrolować całe spotkanie - potrafiły wpływać bezpośrednio na zachowanie mężczyzn. Wpływ ten był tak wyraźny, że można było przewidzieć zachowanie mężczyzny na podstawie zachowania kobiety.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: uczeni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy