Reklama

Reklama

Tylko między kobietami

Przyjaźń jest w cenie, zwłaszcza dla kobiet. Współczesne kobiety, żyjące w tak burzliwych i mało przyjaznych czasach, potrzebują przyjaźni znacznie bardziej niż było to 100 lat temu.

A kobieca przyjaźń różni się znacznie od męskiej.

Reklama

Wiele z kobiet, które postawiły dobro i szczęście rodziny w centrum swego życia, przekonało się z czasem, że tak naprawdę to przyjaciele się liczą. Bo związki się zawiązuje i rozwiązuje, partner bywa wierny do czasu, dzieci po osiągnięciu dorosłości opuszczają gniazdo, a przyjaciół ma się na dobre i złe.

Jak kobiety definiują przyjaźń? Że się jest poznaną i zaakceptowaną przez przyjaciółkę, zrozumianą do głębi, że się jej ufa i jest przekonaną o jej lojalności, że można na nią zawsze liczyć i dzwonić o każdej porze dnia i nocy. Panowie pewnie mają swoją definicję przyjaźni.

Przyjaciel to ktoś, kto stoi po twojej stronie, z kim można dzielić radości i smutki, ktoś, komu twoje dobro leży na sercu, kto w zamian za to wszystko potrzebuje twojej obecności, no i przede wszystkim rozmowy.

Czy partner życiowy nie może spełniać tych niezbyt wygórowanych wymagań? Okazuje się, że z trudem. Może dlatego, że przyjaźń damsko-męska tak naprawdę w pełnym wymiarze nie może istnieć.

Bo czy możesz powiedzieć swemu partnerowi: "dokładnie wiem, co czujesz" lub "doskonale wiem, o czym mówisz"? Na tych stwierdzeniach osadzona jest tylko i wyłącznie damska przyjaźń, której istotą jest rozmowa i empatia. To za ich pośrednictwem dochodzi między kobietami do specyficznej więzi, takiej, której z mężczyzną nie sposób osiągnąć.

Dowiedz się więcej na temat: miedź | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje