Reklama

Reklama

Uczucia z przeszłości

Nie ma co ukrywać - ciągniemy za sobą bagaż doświadczeń. Doświadczeń z poprzednich związków, mniej lub bardziej udanych, które wspominamy lepiej, bądź gorzej. Szczególne zapamiętujemy tę pierwszą miłość.

Poprzednie związki po latach wspominamy raczej sympatycznie, chociaż wtedy, kiedy się rozstajemy raczej nie jest nam do śmiechu. Nie wszystkim udaje się pozostać w przyjacielskich stosunkach - bardzo szybko to, co ich łączyło, wymazują z pamięci i zachowują się tak, jakby nigdy się nie znali. "Stare" uczucia żyją jeszcze w listach, pamiątkach, prezentach, przez niektórych skrzętnie przechowywanych, przez innych z czasem wyrzuconych. Ze wspomnieniami trzeba jednak postępować ostrożnie - nowi partnerzy bywają bowiem zazdrośni o poprzedników, zwłaszcza jeśli mowa o tych, z którymi łączyła nas i miłość, i seks. Bywa, że po jakimś czasie uczucie powraca - po raz kolejny wchodzimy do "tej samej rzeki".

Reklama

Pierwsza miłość powraca...

Każdy kochał kiedyś pierwszy raz. I każdy nosi w sobie tę pierwszą miłość, czy tego chce, czy nie. I chociaż tych miłości bywa później w życiu więcej, to jednak tę pierwszą, czasem skrytą, ale zawsze burzliwą i poruszającą do głębi, po prostu zapamiętujemy...

Eks-znajomości

"Zostańmy przyjaciółmi" - to podobno najgorsze, co można usłyszeć z ust partnera, z którym właśnie się rozstajemy. Z drugiej jednak strony, niejedna z nas pewnie życzyłaby sobie, aby jej kontakty z Byłym były przyjacielskie. Tylko jak zniesie to obecny partner? Jest kilka "szkół" układania sobie stosunków z partnerem po rozstaniu.

Łóżkowe wspomnienia: mówić - nie mówić

Właśnie zaczęliśmy "nowe życie" i próbujemy odciąć się od przeszłości. Ale "przeszłość" prędzej czy później do nas powróci. Pojawi się w rozmowach, zaczniemy porównywać, wartościować. Czy tak trzeba? I czy w ogóle o tym mówić?

Listy miłosne sprzed lat

Przechowywanie listów miłosnych i zdjęć swych miłości sprzed lat może źle wróżyć związkowi. Ponad 45 proc. badanych przyznało, iż czułoby się mniej podatnymi na zranienie, gdyby ich partner zniszczył przechowywane z pietyzmem dawne listy i zdjęcia swych miłości. A jednak blisko 40 proc. ludzi nie pozbywa się tak drastycznie swych wspomnień z przeszłości.

Odgrzewane związki

Odgrzewanymi daniami w odniesieniu do męsko-damskich relacji zwykliśmy określać wznawiane po pewnym czasie stosunki z byłym partnerem lub partnerką. Czy warto? Czy jest możliwe przeżycie raz jeszcze czegoś, co można nazwać powracającym uczuciem? Czy takie uczucie może być trwałe?

Zobacz nasze ankiety na ten temat:

Co pozostało Ci po miłości sprzed lat?

Twoja Pierwsza Miłość...

Dowiedz się więcej na temat: ankieta | miłość | uczucia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje