Reklama

Reklama

Wakacyjna miłość na dłużej

Wakacyjna miłość dla większości Polaków oznacza nie tylko krótki, przelotny romans. Ich zdaniem może być także początkiem trwalszego związku. Tak myśli aż 56 proc. ankietowanych przez Instytut Badania Opinii RMF.

Wbrew stereotypom, przelotne romanse i związki wakacyjne wcale nie są domeną mężczyzn. To właśnie kobiety częściej niż mężczyźni twierdzą, że wakacyjna miłość to raczej przelotny epizod w życiu. Niespodziewanie okazuje się, że to panowie częściej oczekują po wakacyjnych przygodach czegoś stałego.

Reklama

Wraz z wiekiem maleje odsetek osób żywiących głębsze nadzieje wobec wakacyjnych związków. Wśród badanych w wieku 18 - 25 lat ponad 2/3 jest przekonanych o tym, że wakacyjna miłość może się przerodzić w głębsze i trwalsze uczucie. W gronie respondentów po czterdziestce mniej niż połowa zgadza się z taką opinią.

Letnie miłości

Blisko 2/3 Polaków przeżyło kiedyś wakacyjną miłość, 29 proc. nawet więcej niż raz w życiu. Co ciekawe, wakacyjne uczucie częściej dotyka mężczyzn (68 proc.) niż kobiety (58 proc.). Nie wiadomo, czy wynika to z tego, że mężczyźni są bardziej kochliwi czy po prostu lubią się chwalić swoimi podbojami...

Lato sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Takiego zdania jest aż 9 na 10 ankietowanych. Na poznawanie w trakcie wakacji nowych osób bardziej otwarci są mężczyźni niż kobiety. Blisko połowa panów jest przekonana, że urlop to idealny czas na poznanie kogoś, podczas, gdy tego samego zdania jest 36 proc. pań. Im młodsi jesteśmy, tym bardziej odczuwamy potrzebę zawierania podczas wakacji nowych znajomości. Tej postawie bliżsi są także single niż osoby związane węzłem małżeńskim.

Letnie zdrady

52 proc. ankietowanych osób uważa, że latem zdrady zdarzają się najczęściej. Niewątpliwie pora roku, która jest najlepszym czasem na zawieranie nowych znajomości, a często także na nawiązywanie przelotnych romansów, jednocześnie sprzyja zdradzie partnera. Polacy nie są jednak w tej kwestii jednogłośni. Aż 23 proc. zaprzecza tej tezie. 1/4 badanych twierdzi, że trudno powiedzieć, kiedy najczęściej się zdradzamy.

Co ciekawe, zdania kobiet i mężczyzn są w tej kwestii podzielone. Podczas gdy 45 proc. kobiet mniej lub bardziej zdecydowanie twierdzi, że latem zdrady zdarzają się najczęściej, tego samego zdania jest grubo ponad połowa, bo aż 58 proc. mężczyzn!

Letni seks

Latem Polacy wiodą bogatsze życie intymne - tak twierdzi tak blisko 2/3 badanych. To właśnie latem przeżywamy więcej miłosnych uniesień, do tego stopnia, że czasem, jak mówią ankietowani, wręcz "tracimy głowę". W wakacje odżywają także stare związki. Lato, zatem, to pora roku pełna gorących przeżyć. Mężczyźni są bardziej przekonani od kobiet o tym, że w lecie wiedziemy bogatsze życie intymne, ale za to kobiety częściej twierdzą, że przez letni upał ludzie stają się bardziej spontaniczni, rozluźnieni, a w efekcie zapominają o całym świecie i zupełnie tracą głowę.

Bez względu na to, jak nazwiemy nasze wakacyjne rozluźnienie - wzbogacaniem życia intymnego, czy też "utratą głowy", zarówno kobiety, jak i mężczyźni, w równym stopniu zgadzają się z tym, że w wakacje jesteśmy bardziej śmiali w kontaktach damsko-męskich. Tego zdania jest ponad 80 proc. ankietowanych. W porównaniu do żonatych i zamężnych, osoby stanu wolnego częściej twierdzą, że przez letnie rozprężenie potrafimy zupełnie się zapomnieć i kompletnie stracić głowę.

Letnie wspomnienia

Nawet jeśli latem nasze życie intymne jest bogatsze i wakacyjne słońce sprzyja zawieraniu nowych znajomości, lato nie ma monopolu na łączenie ludzi w pary. Blisko 38 proc. ankietowanych nie zgodziło się z twierdzeniem, że miłość swojego życia można spotkać tylko latem. Kobiety silniej niż mężczyźni sprzeciwiły się tej tezie. W gronie żon i mężów, co piąta osoba zgadza się mniej lub bardziej z twierdzeniem, że prawdziwą miłość można spotkać tylko w lecie, większość jest jednak przekonana, że nie jest to jedyna pora roku na poznanie wymarzonego partnera.

A zatem - jeśli nie uda nam się w te wakacje spotkać miłości swojego życia, nie martwmy się, nic straconego. Prawdziwą miłość można spotkać zawsze, nie tylko latem!

Dowiedz się więcej na temat: lato | wakacje | pora | miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje