Reklama

Reklama

Zakochałam się w przyjacielu!

Zakochałaś się w przyjacielu i nie wiesz, co zrobić? Jak dać mu do zrozumienia o swoim uczuciu bez narażenia waszej przyjaźni?

Przyznanie się do miłości najlepszemu przyjacielowi to nie lada wyzwanie, zawsze bowiem może przynieść inne skutki, niż przewidywałaś. Owszem, może się okazać, że on również się w tobie zakochał i chciałby, żebyście dali sobie szansę, ale może być i tak, że on będzie chciał pozostać wyłącznie na etapie przyjaźni. Musisz więc wybadać jego uczucia, zanim przyznasz się do swojego.

Przypomnij sobie, czy kiedykolwiek miałaś wrażenie, że on także czuje do ciebie coś więcej niż przyjaźń? Być może on zrobił już jakiś pierwszy krok, np. zaczął się inaczej zachowywać w stosunku do ciebie. Pogorszenie się waszych relacji może być właśnie znakiem, że jedno z przyjaciół poczuło do drugiego coś więcej i boi się swoich uczuć.

Reklama

Sprawdź jego zachowanie

Musisz wziąć pod uwagę, że wyznając całą prawdę przyjacielowi, ryzykujesz wasze dotychczasowe relacje. Jeśli on wciąż ci ufa i nie ma problemu rozmawiając z tobą o innych dziewczynach, czy spotykając się z nimi, pewnie nie jest w tobie zakochany. Jeśli jednak przyjaciel ostatnio stał się skryty, przestał rozmawiać o innych kobietach, jest nieśmiały w kontaktach z tobą to możesz przypuszczać, że on także się w tobie zakochał.

Wybadać jego stosunek do ciebie, delikatnie wypytując waszych wspólnych znajomych. Możesz poprosić którego ze swoich kolegów, by wypytał twojego przyjaciela o ciebie, udając zainteresowanie tobą.

Postaraj się również, by przyjaciel dostrzegł w tobie seksowną kobietę. Zacznij się ubierać bardziej kobieco, kiedy się z nim spotykasz, pamiętaj jednak, by nie popaść w przesadę. Spróbuj także wzbudzić w nim zazdrość.

Powiedz mu

Jeśli jesteś pewna, że twój przyjaciel nie jest zakochany w innej dziewczynie i nie odrzuci twoich uczuć, powiedz mu o tym, że się zakochałaś. Jeśli jego zachowanie dotąd było dwuznaczne, np. często cię przytulał, w żartach flirtował z tobą, tylko wyznając mu swoje uczucie, możesz sprawdzić na ile były to gesty przyjaźni, a na ile pragnienie bliższej relacji z tobą.

Pamiętaj, że jeśli zakochałaś się w przyjacielu, ukrywanie takiego uczucia jest bardzo trudne i może zniszczyć waszą relację. Odważ się, przynajmniej będziesz świadoma tego, co on do ciebie czuje.

Poczekaj na odpowiedni moment i chwyć go za rękę, pogłaskaj albo, jeśli masz na tyle odwagi, pocałuj. Nie rób tego jednak w sposób agresywny.

Oszczędź także sobie i jemu dogłębnych wyjaśnień i wybuchów płaczu. Takie zachowanie może go tylko przestraszyć i sprawić, że zacznie postrzegać cię jako rozhisteryzowaną dziewczynę. Jego reakcję na twoje wyznanie zobaczysz od razu, jeśli nie będzie to wyraz odwzajemnionych uczuć, nie ma sensu proszenie go, by przemyślał sprawę itp. Uczuć nie da się wymusić. Postaraj się wybrnąć z tej sytuacji z humorem.

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: przyjaciel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy