10 niesamowitych zastosowań glinki bentonitowej

Glinka bentonitowa to bogata w minerały, glinka lecznicza powstała z pyłu wulkanicznego, który ma działanie lecznicze i usuwa toksyny z organizmu. Glinka jest stosowana przez człowieka od tysięcy lat, zarówno wewnętrznie do zwalczania różnych dolegliwości jak i zewnętrznie, w celu pielęgnacji skóry. Jedną z niesamowitych właściwości glinki bentonitowej jest fakt, że zmieszana z płynem wytwarza ujemny ładunek elektryczny, który wyciąga toksyny z organizmu. Nazwa glinki nawiązuje do miejscowości Fort Benton w stanie Wyoming, skąd się ją pozyskuje. Podobne glinki można również znaleźć w innych miejscach na świecie. Jeśli nie masz pewności, czy glinka bentonitowa nadaje się dla ciebie, zapoznaj się z poniższymi dziesięcioma niesamowitymi jej zastosowaniami.

Glinka betonitowa
Glinka betonitowa© Photogenica

Dodaj glinkę bentonitową do kąpieli

Zastosowanie glinki do kąpieli
© Photogenica

Aby przygotować sobie relaksującą kąpiel dodaj jedną lub dwie miarki glinki bentonitowej do wody w wannie. Kiedy glinka zmiesza się z wodą powstanie ujemny ładunek elektryczny, który pomoże wyciągnąć toksyny z twojego organizmu. Kąpiel taka pomoże również pozbyć się niedoskonałości skóry oraz nawilży ją. Długa, przyjemna kąpiel z glinką bentonitową zostawi twoją skórę miękką i gładką.

Używaj glinki bentonitowej w maseczkach do twarzy

Maseczka z glinki
© Photogenica

Z glinki bentonitowej powstają świetne maseczki do twarzy. Utrzyj dwie lub trzy łyżki stołowe glinki z czystą wodą lub jabłkowym octem winnym aż otrzymasz konsystencję pasty. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw ją na około dziesięć minut. Glinka zacznie wysychać i twardnieć usuwając bród i toksyny z porów.

Glinka bentonitowa łagodzi problemy trawienne

Stosuj glinkę na niestrawność
© Photogenica

Aby zastosować glinkę bentonitową wewnętrznie w celu złagodzenia problemów trawiennych rozmieszaj dwie łyżki stołowe proszku w szklance wody i poczekaj około trzydziestu minut aż glinka się rozpuści. Następnie wypij taką miksturę. Glinki są stosowane od tysięcy lat do leczenia problemów z trawieniem. Nie używaj jej jednak zbyt często, ponieważ może zadziałać jak środek przeczyszczający.

Stosuj glinkę bentonitową, jako dezodorant

Stosuj jako dezodorant
© Photogenica

Glinka bentonitowa to bardzo wszechstronny produkt o licznych zaletach. Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość, glinka bentonitowa również może ci pomóc. Każdego ranka natrzyj pachy odrobiną glinki a zadziała jak naturalny dezodorant, a także wchłonie powstały pot.

Glinka bentonitowa na problemy skórne

Problemy skórne
© Photogenica

Kolejną zaletą glinki bentonitowej jest fakt, że pomaga na problem skórne. Może być stosowana, jako kuracja antybiotykowa na takie schorzenia jak łuszczyca, zapalenie skóry czy egzema. Dodaj wody do glinki i utrzyj na pastę. Nałóż ją na chore partie skóry i pozostaw do wyschnięcia, a następnie zmyj ciepłą wodą. Glinka wyciąga infekcję ze skóry i porów, a także łagodzi zaczerwienienia.

Stosuj glinkę bentonitową dla zdrowia jamy ustnej

Płukanie jamy ustnej
© Photogenica

Glinka bentonitowa może być wykorzystywana do codziennej higieny jamy ustnej. Można ją stosować rozpuszczoną w wodzie, jako płukankę, lub jako naturalną alternatywę dla pasty do zębów. W tej roli wzmocni szkliwo i zredukuje ewentualną wrażliwość zębów. Właściwości detoksykacyjne glinki obniżą w ustach poziom toksyn.

Glinka bentonitowa leczy rany i oparzenia

Glinka łagodzi rany
© Photogenica

Jedną z zalet glinki bentonitowej jest możliwość stosowania jej w leczeniu mniejszych zranień oraz oparzeń. Dodaj do niej wodę i utrzyj na pastę, a następnie zaaplikuj na ranę i nałóż opatrunek. Glinka zwalczy infekcję i rana zagoi się szybciej.

Stosuj glinkę bentonitową w charakterze szamponu

Pielęgnacja włosów glinką
© Photogenica

Jak widać glinka może mieć jeszcze więcej zastosowań. Wiele kobiet chwali ją sobie za świetne efekty, jakie daje na włosach. Możesz samodzielnie wykonać swój własny szampon z glinki bentonitowej mieszając dwie łyżki stołowe proszku z odrobiną wody lub jabłkowego octu winnego. Zaaplikuj taką miksturę na mokre włosy, pozostaw na pięć minut, a następne spłucz ciepłą wodą.

Glinka bentonitowa na ugryzienia owadów i wysypkę

Łagodzenie ugryzień
© Photogenica

Pastę z glinki bentonitowej nałóż na ugryzioną przez owada skórę lub na wysypkę, a szybko złagodzi swędzenie i pomoże skórze dojść do normalnego stanu. Możesz pozostawić pastę na skórze do czasu aż sama naturalnie nie odpadnie. Pasta świetnie sprawdzi się na ugryzienia, ukąszenia, reakcje alergiczne oraz zatrucie bluszczem trującym.

Usuwanie toksyn z organizmu

Oczyszcza organizm
© Photogenica

Picie glinki bentonitowej rozpuszczonej w wodzie pomaga usunąć wszystkie rodzaje toksyn z organizmu. Badania udowodniły, że glinka potrafi usuwać tzw. lotne związki organiczne, które dostają się do naszych organizmów każdego dnia, a które mogą być dla nas szkodliwe. Glinka bentonitowa jest również znana z umiejętności pozbywania się niebezpiecznych toksycznych metali, takich jak ołów czy rtęć.

Uwaga!

Mimo iż glinka bentonitowa może mieć bardzo korzystne i skuteczne działanie, najlepiej skonsultować się z lekarzem w celu oceny swoich indywidualnych potrzeb.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas