Reklama

Reklama

10 rzeczy, o których trzeba pamiętać, decydując się na medycynę estetyczną

Czy wiecie, że lekarze medycyny estetycznej z Włoch przygotowali dla swoich pacjentów zbiór zasad, którymi powinni się oni kierować, aby efekty wizyt w gabinecie były jak najbardziej bezpieczne i rozsądne? Korzystając z pomysłu włoskich kolegów, Polskie Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przygotowało dekalog kryteriów, które pomogą również Polkom podejmować świadome decyzje – przed, w trakcie i po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Dowiedz się jak najwięcej o lekarzu, z usług którego chcesz skorzystać

O lekarzu nie świadczy reklama, szum medialny i agresywna autopromocja – jeżeli już, to in minus.

Wymagaj dokładnych informacji na temat proponowanych terapii czy zabiegu

Medycyna estetyczna to przede wszystkim medycyna i obowiązują tu jej reguły – wizyta, badanie, postawienie diagnozy i terapia. Lekarz musi dokładnie wyjaśnić zalety i możliwe komplikacje terapii.

Korzystaj z usług lekarzy certyfikowanych

Sprawdź, czy lekarz jest odpowiednio przygotowany do praktykowania medycyny estetycznej – raczej nie wystarczy ukończenie jednego czy dwóch kursów, czy należy do towarzystwa naukowego, czy dokształca się i od jak dawna praktykuje.

Pamiętaj zawsze, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć

Patrz na siebie w perspektywie lat. W wielu przypadkach sama możesz spowolnić przyspieszone starzenie i jego skutki, także estetyczne.

Reklama

Analizuj i oceniaj wszystkie możliwości

Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami terapeutycznymi. Wybieraj te, które są bardziej bezpieczne, może mniej efektowne, ale dające szansę „odwrotu i adaptacji”, zależnie od sytuacji.

Analizuj i oceniaj wszystkie możliwości

Nie ufaj „magom od urody”, także tym z tytułem lekarza, którzy obiecują poprawić wszystko szybko, łatwo i przyjemnie. Nie wymagaj „więcej, więcej i lepiej” i nie ufaj tym, którzy ci to gwarantują.

Dowiedz się, co i jak zastosowano w terapii lub korekcji

Musisz wiedzieć, jakie preparaty i środki zastosował lekarz w czasie zabiegu.

Traktuj terapię i zabiegi z pełną powagą, to nie są żarty

Efekt zabiegu nigdy nie jest w 100 proc. przesądzony. Daj sobie czas na zastanowienie, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

Dokładnie wytłumacz lekarzowi, jakiego efektu oczekujesz

Dokładnie przedstaw lekarzowi swoje oczekiwania i sprawdź, czy są one możliwe do spełnienia.

Nie żądaj, by efektem zabiegu było upodobnienie się do kogoś, kogo uważasz za ideał piękna

Zastanów się nad możliwościami i predyspozycjami swojego organizmu. Nie próbuj upodobnić się do osób z czasopism i ekranów. To, co na nich widzisz, często odbiega od rzeczywistości. Pamiętaj! Lekarz medycyny estetycznej nie jest cudotwórcą. Nie oczekuj, że czarodziejską różdżką zmieni Twój wizerunek. Może Ci pomóc rozwiązać problem zdrowotny i estetyczny – tak jak w każdej innej sytuacji wymagającej medycznej interwencji.

Konsultacja merytoryczna: dr Andrzej Ignaciuk, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging
materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje