Reklama

3 domowe sposoby na wypadanie włosów z użyciem cebuli

W ciągu dnia wypada nam ponad setka włosów. Do pewnego stopnia jest to normalne, ale gdy włosów wypada więcej wówczas mamy problem. Istnieje pewne warzywo, które ma niezwykle właściwości, zapobiegające wypadaniu włosów. Cebula, bo o niej mowa pomaga zregenerować włosy i przyspieszyć ich wzrost. Jeśli nawet zapach cebuli jest niezbyt przyjemny, to dzięki jej cudownemu działaniu ten zapach da się znieść. Poznaj trzy przepisy na maseczki z cebuli na włosy.

Surowy sok z cebuli

Kilka cebul obierz z łupiny i zetrzyj na sok w sokowirówce. Otrzymany sok wmasuj w skórę głowy i pozostaw na przynajmniej 30 minut. Następnie umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę, aby pozbyć się zapachu. Kurację powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Cebula i miód

Kolejny skuteczny przepis przeciw wypadaniu włosów. W tym celu pozyskaj sok z cebuli jak w powyższym przepisie i dodaj do niego odrobinę miodu. Wodnistą pastę wetrzyj w skórę głowy i zostaw na minimum 30 minut. Następnie umyj włosy. Stosuj maseczkę 2-3 razy w tygodniu.

Cebula z rumem

Cebule obierz i posiekaj. Przełóż ją do miseczki i zalej rumem. To sposób, aby pozbyć się zapachu cebuli. Użyj mieszanki do masażu głowy przed myciem głowy. Stosując regularnie tę miksturę, zauważysz że działa ona lepiej niż profesjonalne zabiegi.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadanie włosów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy