3 domowe sposoby zwalczania łupieżu

Łupież, jak wiele osób myśli nie jest wynikiem zaniedbania, a chorobą skóry. Powodują go grzyby żyjące na naszej skórze. Samoistnie nie powodują one łupieżu. Gdy skóra zostanie podrażniona, wówczas grzyby powodują łupież. Zdarza się, że przyczyną łupieżu jest uboga dieta, zwłaszcza w cynk. W leczeniu łupieżu najczęściej sięgamy po produkty przeciwłupieżowe znanych marek. Istnieją też naturalne sposoby walki z łupieżem. Oto trzy z nich.

łupież domowe sposoby
łupież domowe sposoby© Photogenica

Biała glinka

biała glinka łupież
© Photogenica

Biała glinka jest doskonała w chorobach skóry głowy, takich jak łupież, łuszczyca czy łysienie. Do przygotowania maseczki na skórę głowy potrzebujemy: ½ szklanki białej glinki i wodę. Wodę dodajemy stopniowo, aż do uzyskania gładkiej pasty. Pokryj włosy i skórę głowy maseczką z glinki i pozostaw do wyschnięcia. Możesz owinąć głowę folią spożywczą. Następnie zmyj glinkę z głowy i umyj głowę szamponem. Powtórz kurację w razie potrzeby.

Miód

miód łupież
© Photogenica

Na mokre włosy nakładamy miód rozcieńczony wodą, w stosunku 90% miodu i 10% wody. Wcieramy w skórę głowy przez 2-3 minuty. Pozostawiamy miksturę na skórze na trzy godziny. Następnie spłukujemy ciepłą wodą. Powtarzaj kurację co drugi dzień, przez dwa tygodnie. W badaniach odnotowano, że łupież zniknął w ciągu dwóch tygodni. Tym, którzy kontynuowali leczenie miodem raz w tygodniu, łupież nie powrócił. Natomiast e przypadku tych, którzy nie stosowali kuracji zapobiegawczej, łupież powrócił w ciągu 2-4 miesięcy.

Ocet jabłkowy

ocet jabłkowy łupież
© Photogenica

Mieszamy równe części octu jabłkowego i wody. Przelewamy miksturę do butelki z rozpylaczem. Stosujemy preparat na świeżo umyte włosy i skórę głowy. Załóż na głowę czepek i pozostaw mieszaninę na głowie od 15 minut do 2 godzin. Zmyj preparat z głowy ciepłą wodą. Powtórz kurację dwa razy w tygodniu, aż łupież zniknie. Stosuj tę metodę w razie potrzeby.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas