Reklama

3 sposoby na pozbycie się siwizny

Jeśli wypatrujesz oznak starości, to wiesz, że nic nie jest bardziej widoczną oznaką starzenia się, niż siwiejące włosy. Zapewne nie będzie dla Ciebie niespodzianką, że przemysł farb do koloryzacji każdego roku zarabia miliardy dolarów i kwoty te stale rosną. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje cała gama produktów, która pozwala ukryć siwe włosy. Aczkolwiek prawdą jest, że większość farb dostarcza krótkotrwałego efektu, a spora część z nich jest dość droga. To właśnie to jest główną przyczyną, dlaczego ludzie szukają naturalnych sposobów na pozbycie się siwizny.

Henna

Henna jest produktem używanym do makijażu i tatuaży używanym w wielu krajach na świecie. Można ją też zastosować jako alternatywny produkt do farbowania włosów. Jest całkowicie naturalna oraz zawiera nadtlenek azotu, który jest zawarty w każdej współczesnej farbie do włosów.

Henna jest barwnikiem półtrwałym. Rzeczą, którą powinnaś wiedzieć jest to, że farbowanie tą substancją zabierze Ci trochę więcej czasu niż standardową farbą. Aby zacząć farbowanie musisz rozpuścić hennę pod bieżącą wodą, aby przekształcić ją w pewien rodzaj pasty.

Reklama

Aby zobaczyć efekt farbowania musisz zaczekać od jednej do sześciu godzin od momentu farbowania.

Farbowanie napojami

Kolejna metoda farbowania włosów dla wielu ludzi może wydawać się dziwna, ale prawdą jest, że naprawdę działa. Istnieje wiele różnych napojów, które pomogą Ci w farbowaniu włosów. Można użyć między innymi kawy bądź herbaty. Gdy chcesz uzyskać ciemny odcień swoich włosów, wiedz, że farbowanie napojami nadaje się do tego idealnie. Aby zafarbować włosy tym sposobem, potrzebujesz stworzyć napar. Wielu ludzi twierdzi, że efekty takiego farbowania są niesamowite.

Receptury na wspaniały kolor włosów

Istnieje jeszcze jeden sposób na naturalne usunięcie siwych włosów. Musisz przygotować gładką miksturę z nieobranych cytryn, 200 ml oleju lnianego, kilograma naturalnego miodu i trzech ząbków czosnku. Przechowuj otrzymaną miksturę w lodówce. Zamiast bezpośredniego użycia na włosy, miksturę należy spożywać.

Jedz miksturę przed posiłkiem dwa razy dziennie. Będziesz zaskoczona, jak ten napój pozwoli Ci utrzymać naturalny kolor włosów. Faktem jest, że nasze włosy siwieją z różnych powodów. Stres, geny oraz choroby są tylko niektórymi z nich. Dzięki spożywaniu napoju twój organizm będzie wyzwalać większe ilości melaniny. Oznacza to, że w miejsce siwych włosów będą wyrastać te posiadające naturalny odcień i będą posiadać bardziej intensywny odcień. Oczywiście, siwe włosy nie znikną całkowicie, ale będą mieć słabszy odcień niż zwykle i będą mniej rzucać się w oczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: siwe włosy zapobieganie | siwe włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy