Reklama

Reklama

5 usprawiedliwień, dla których pozwalamy sobie na niezdrowy styl życia

Obecnie coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego jak ważny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego jest zdrowy styl życia.

Niestety mimo, że jesteśmy tego świadomi niechętnie podejmujemy wyzwanie zmiany stylu życia na prozdrowotny. Najczęstszym powodem takiego zachowania jest wygoda, lenistwo i brak motywacji.

Jednak sami przed sobą szukamy wymówek, dla których żyjemy niezdrowo.

Jedną z nich jest powoływanie się na ciągły brak czasu. Nie bierzemy jednak pod uwagę tego, że człowiek dobrze zorganizowany ma czas na wszystko.

Narzekamy również na brak pieniędzy, które potrzebne są, by prowadzić zdrowy styl życia. Zapominamy o tym, że możemy wybrać formę aktywności fizycznej, która nie będzie wymagała od nas dużych nakładów finansowych.

Reklama

Kolejnym wytłumaczeniem jest to, że po całym dniu pracy i wypełniania obowiązków nie mamy siły na ćwiczenia. Pamiętajmy jednak, że regularnie ćwicząc budzimy w sobie dodatkowe pokłady energii.

Skarżymy się także na dolegliwości zdrowotne, które uniemożliwiają nam aktywność. Tu podobnie jak przy poprzedniej wymówce - im jesteśmy bardziej aktywni, tym jesteśmy zdrowsi.

No i oczywiście każde nowe działania planujemy rozpocząć od poniedziałku, odsuwanie startu na później nie przynosi nic dobrego, wręcz przeciwnie - rozleniwia nas coraz bardziej. Więc może wystarczy błahych wymówek.

Autor porady: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: fitness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy