5 użytecznych trików, które możesz wykorzystać w łazience

Zapracowani ludzie zazwyczaj dopiero w trakcie kąpieli znajdują dla siebie czas na relaks i wypoczynek. Aby optymalnie spożytkować ten czas, a dodatkowo zaoszczędzić go trochę na później, zebraliśmy 5 prostych trików, które pomogą ci dokładnie zaplanować każdą minutę.

Triki w łazience
Triki w łazience© Photogenica

Pomięte ubrania

Pomięte ubrania
© Photogenica

Jeżeli nie masz czasu prasować ubrań o poranku, pomięte koszule powieś w łazience w czasie kąpieli. Para wodna i wysoka temperatura potrafią zdziałać cuda. Ubrania będą jak świeżo wyprasowane.

Myj zęby i gól się pod prysznicem

Gol się pod prysznicem
© Photogenica

W trakcie kąpieli możesz jednocześnie korzystać z gorącej wody i myć zęby. Robiąc dwie czynności w jednym czasie zaoszczędzisz kilka minut. Pod prysznicem również lepiej się ogolisz. Gorąca woda otworzy pory w skórę, dzięki czemu golenie pójdzie sprawniej i szybciej.

2 w 1

Używaj 2w1
© Photogenica

Zamiast używać kilku kosmetyków o podobnym działaniu, użyj jednego. Na przykład użyj szamponu do mycia całego ciała. Lub odżywki do włosów do golenia. Ograniczając ilość używanych kosmetyków, ograniczasz również czas potrzebny na kąpiel.

Wycieraj prysznic po każdej kąpieli

Myj prysznic po każdym użyciu
© Photogenica

Dzięki temu prostemu trikowi zapobiegniesz nagromadzaniu się zanieczyszczeń i powstawaniu trudnych do usunięcia osadów. Zamiast szorować kabinę raz w tygodniu, umyj ją po każdej kąpieli, Zajmie ci to tylko chwilę, a drobne zabrudzenia o wiele łatwiej schodzą niż zaschnięty brud i osad.

Myj włosy 2 -3 razy w tygodniu

Myj włosy 2-3razy w tygodniu
© Photogenica

Myjąc głowę codziennie pozbywasz swoje włosy warstwy ochronnych tłuszczy, przez co stają się przesuszone i łamliwe. Optymalne jest mycie włosów 2 - 3 razy w tygodniu. Dodatkowo zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu na mycie, suszenie i układanie fryzury.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas