Reklama

Reklama

5 zasad efektywnego i bezpiecznego treningu

By nasze treningi przybliżały nas do założonego wcześniej celu, były bezpieczne i nie groziły kontuzjami, powinniśmy poznać kilka zasad dobrego fitnessu.

Po pierwsze - odpowiednio przeprowadzona piętnastominutowa rozgrzewka jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia treningu. Przygotowuje ona nasze ciało do wzmożonej aktywności fizycznej, zwiększa wydolność organizmu i zabezpiecza przed kontuzjami.

Kolejną zasadą, którą musimy sobie przyswoić jest systematyczność treningów. 2-3 treningi w tygodniu pozwolą naszemu organizmowi przyzwyczaić się do aktywności fizycznej i zwiększyć jego siłę i wytrzymałość.

Równie ważne jest to, by przed rozpoczęciem ćwiczeń wyznaczyć sobie konkretny i realny cel oraz drogę, którą do niego dotrzemy.

Reklama

Nie można zapominać także o zadbaniu o odpowiedni poziom motywacji. Nie zapominajmy też o tym jak ważna jest odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń. Zła technika wpłynie nie tylko na brak efektów, ale może również doprowadzić do poważnych kontuzji.

Najlepszym jednak rozwiązaniem, dającym nam stuprocentową pewność, że nasze treningi będą skuteczne i bezpieczne jest skorzystanie z umiejętności trenera personalnego, który stworzy dla nas indywidualny plan działania i będzie pomagał nam go realizować. Zadba o odpowiednią motywację oraz technikę wykonywania ćwiczeń.

Autor porady: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: motywacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy