Reklama

Reklama

7 błędów, które szkodzą włosom

Dbasz o włosy jak możesz najlepiej. Tymczasem niektóre zabiegi, a nawet zwykłe codzienne rytuały, zamiast upiększać, mogą przekreślać marzenie o pięknej fryzurze. Czas dokładniej im się przyjrzeć.

Mycie zbyt ciepłą wodą

Wychodzisz z założenia, że im cieplejsza woda, tym lepiej usuniesz z włosów zanieczyszczenia. Jednak gorąca woda rozchyla łuski włosów. To sprawia, że puszą się i tracą blask.

Nowy nawyk: Wystarczy, że do mycia głowy użyjesz ciepłej, nie gorącej wody. Przy ostatnim płukaniu zdecydowanie obniż temperaturę. W ten sposób domkną się łuski, a to sprawi, że powierzchnia pasm się wygładzi i zaślni jak nigdy!

Pocieranie wilgotnych kosmyków ręcznikiem

To naturalne, że włosy zaraz po umyciu trzeba osuszyć z nadmiaru wody. Energiczne tarcie ręcznikiem przynosi szybki efekt, ale... niszczy włosy.

Reklama

Nowy nawyk: Namawiamy cię do zmiany metody osuszania włosów. Po umyciu głowy zrób z ręcznika turban. Pozostaw go przez ok. 5-10 min. W tym czasie woda wsiąknie w ręcznik, a włosy nie będą narażone na uszkodzenia.

Czesanie mokrych pasm zwykłym grzebieniem

Splątane po umyciu włosy jak najszybciej chcesz doprowadzić do ładu, rozczesując grzebieniem z gęsto ustawionymi zębami, bo taki najlepiej wygładza mokre włosy, ale też... naraża je na wypadanie i łamanie.

Nowy nawyk: Do czesania mokrych kosmyków koniecznie użyj drewnianego grzebienia z szerokimi zębami. Delikatniej potraktuje twoje włosy, gdy rozprowadzisz na nich odżywkę bez spłukiwania lub odrobinę olejku.

Odżywka tylko raz na jakiś czas

Używasz jej, gdy zauważysz, że z włosami dzieje się coś nie tak: zaczynają się puszyć, wypadają czy tracą połysk.

Nowy nawyk: Stosuj ją regularnie, po każdym umyciu szamponem. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko kłopotów z włosami. Ten kosmetyk dostarcza bowiem więcej aktywnych składników.

Częsta zmiana nawyków

Co chwila czytasz o nowych produktach. Chcesz je wypróbować i wciąż otwierasz inny kosmetyk... Biegniesz do drogerii po preparat, po którym kondycja włosów koleżanki wyraźnie się poprawiła.

Nowy nawyk: To, co pomogło innym, nie musi służyć tobie. Szukaj preparatów, które rozwiążą twój problem z włosami. Pozwól kosmetykom zadziałać. Wybraną linię stosuj co najmniej kilka tygodni.

Wciąż inny kolor

Nie możesz zdecydować się na odcień. Raz chcesz być brunetką, raz blondynką... Radykalna zmiana koloru to duża ingerencja w strukturę włosów, a to je uszkadza.

Nowy nawyk: Jeśli chcesz zmienić kolor pasm, rób to stopniowo, etapami, np. wybierając farbę o coraz ciemniejszym odcieniu blondu, przez orzech po brąz. Przejście w drugą stronę - od brązu po blond wymaga dekoloryzacji, wiedzy i umiejętności fryzjera.

Suszenie, które rozwiewa włosy

Powietrzem suszarki omiatasz głowę ze wszystkich stron. Kosmyki wirują w różnych kierunkach, co wydaje się przyspieszać ich wysychanie. Niestety rozchyla też łuski, odbiera włosom połysk, rozdwaja końcówki.

Nowy nawyk: Susząc włosy, kieruj strumień suszarki zawsze zgodnie z układem łusek - od czubka głowy do brody, nigdy odwrotnie. Najlepiej ustaw opcję suszenia chłodnym powietrzem, gorące niszczy włosy. Staraj się używać suszarki możliwie najrzadziej. Lepiej, gdy włosy wysychają naturalnie.

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy