9 rzeczy, które źle wpływają na skórę twarzy

Istnieje wiele domowych kuracji, które obiecują upiększyć twoją twarz bazując jedynie na produktach obecnych w przeciętnej kuchennej szafce. Brzmi wspaniale? Niestety nie zawsze tak jest. Poniżej prezentujemy 9 często polecanych produktów, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę twojej twarzy.

twarz
twarz© Photogenica

Cytryna

sok z cytryny
© Photogenica

Cytryna to jeden z tych naturalnych specyfików, który lubimy polecać niemal na wszystko. Niestety na twojej skórze twarzy nie zdziała ona cudów. Kwasowy odczyn soku z cytryny źle wpływa na delikatną skórę na policzkach i w okolicach oczu. Trzymaj więc ten żółty cytrus z dala od swojej kosmetyczki.

Lakier do włosów

Lakier do włosów jest zachwalany, jako magicznie wysuszający specyfik, który pomoże ci się pozbyć trądziku dzięki wysuszeniu porów. To zupełna bzdura. Chociaż lakier do włosów rzeczywiście wysuszy twoją skórę, to obecne w nim substancje chemiczne zanieczyszczą pory zwiększając w ten sposób ryzyko pojawienia się trądziku. Nie stosuj więc lakieru do włosów w ten sposób.

Wazelina

stosowanie wazeliny
© Photogenica

Wielu ludzi używa wazeliny w celu nawilżenia swojej cery. To także błąd. Wazelina jest zbyt tłusta i zawiera zbyt wiele różnych substancji, aby nadawać się do wrażliwej skóry twarzy. Jest szczególnie niebezpieczna, gdy gromadzi się w załamaniach skóry w okolicach oczu, uszu oraz nosa i zostaje tam na długie godziny. Podsumowując, wazelina to kolejny "cudowny produkt", który działa na skórę twojej twarzy wręcz przeciwnie niż twierdzą niektórzy.

Balsam do ciała

Balsam do ciała ma taką nazwę nie bez powodu. Jeśli natkniesz się na poradnik urodowy, w którym przeczytasz, że "nie szkodzi" albo "to nic takiego”, jeśli będziesz używać balsamu do ciała na skórę twarzy, to z całą pewnością jego autor nie ma pojęcia, o czym pisze. Skóra na twarzy jest o wiele cieńsza i bardziej wrażliwa, niż skóra pokrywająca pozostałą część twojego ciała. Twarz może być podrażniona i przedwcześnie się starzeć, jeśli będziesz na nią stosować produkty nieprzeznaczone specjalnie do tej partii ciała.

Cukier

cukier na twarzy
© Photogenica

Cukier często poleca się jako zamiennik produktów złuszczających skórę, ale pomyśl przez chwilę jak jego ostre kryształki pocierają delikatną skórę znajdującą się pod oczami. Przeszły cię ciarki? Nie stosuj więc cukru na twarz.

Wysoka temperatura

Ten punkt jest złożony, ponieważ wysoka temperatura może być stosowana w celu przygotowania cery na zabiegi nawilżające lub złuszczające. W wielu poradnikach urodowych zaleca się jednak, aby używać "pary" do pozbycia się problemów z cerą, a to często skutkuje często jedynie zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry twarzy. Większość problemów skórnych sięga głębiej pod jej powierzchnię. Para tam nie zadziała.

Alkohol

Alkohol równie skutecznie zabija komórki mózgowe jak i skórne. Modnie jest zalecać dodanie odrobiny wódki do maseczki na twarz, ale skutkiem będą martwe komórki naskórka i pilna potrzeba złuszczenia go. Alkohol niech pozostanie w barku.

Pasta do zębów

pasta do zębów
© Photogenica

Pasta do zębów powoduje te same problemy, co lakier do włosów. Jest zbyt drażniąca, aby stosować ją na skórę twarzy, zwłaszcza pozostawiona tam na dłuższy czas w nadziei, że wysuszy wypryski i trądzik. Pasta pozostawiona na skórze na zbyt długo może prowadzić do powstania poparzeń chemicznych, dlatego używaj jej uważnie.

Woda utleniona

Może się sprawdzić w przypadku ran i oparzeń, ale nie pomoże w przypadku problemów z cerą. W najlepszym wypadku stracisz niepotrzebnie czas; w najgorszym dojdzie do poparzenia, podrażnienia, zaczerwienienia lub innego uszkodzenia skóry twarzy. Zrób sobie przysługę i zostaw wodę utlenioną na wypadek, jeśli zedrzesz sobie skórę z kolan.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas