Reklama

Reklama

Bez szminki ani rusz

Damska torebka od lat jest tematem żartów, stanowi prawdziwą tajemnicę dla wielu mężczyzn.

Bo w damskiej torebce mieszczą się bardzo zaskakujące rzeczy, a znalezienie w niej tego, czego w danej chwili najbardziej się szuka, graniczy z cudem. Łatwo się domyślić, że kobiety, które lubią się malować mają zawsze przy sobie jakiś kosmetyk.

Agencja badawcza Inquiry sprawdziła jakie kosmetyki kolorowe wg Polek powinny być zawsze w torebce. Okazuje się, że najważniejsze dla nas jest malowanie ust. Ponad 1/3 respondentek uważa, że dobrze jest mieć przy sobie szminkę, na drugim miejscu znalazł się błyszczyk do ust. Czerwona pomadka wcale nie należy do ulubionych. Zaledwie 1/3 badanych kobiet przyznała, że kiedykolwiek malowała usta takim kolorem. Te, które malują usta, używają różnych kolorów zależnie od okazji. Dość popularne są pomadki różowe i brązowe.

Reklama

Znacznie rzadziej kobiety wymieniały maskarę i puder sypki w kamieniu. Zdecydowana większość pań zadeklarowała, że używa różnych kolorów cieni do powiek. Do najczęściej używanych należą cienie brązowe, znacznie rzadziej zielone, beżowe i niebieskie.

Rytuał codziennego makijażu zajmuje nam przeważanie od 10 do 15 minut, chociaż co piątka Polka na malowanie się poświęca 5 minut. Wieczorne wyjście skłania nas do zrobienia bardziej starannego, pełnego makijażu, przez co wydłuża się czas jego przygotowania. Taki makijaż zabiera od 15 do 20 minut.

Na bezludną wyspę zdecydowana większość kobiet zabrałaby ze sobą krem do twarzy. Tak odpowiedziało 72 proc. respondentek. Przydałby im się także żel do mycia twarzy i tonik, jednak w zdecydowanie niewielkim procencie.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencje badawczą Inquiry na próbie 600 Polek.

Jaki kosmetyk zabrałabyś na bezludną wyspę?

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje