Reklama

Reklama

Błyskawiczne ujędrnianie ud i kolan

Do takiej przedwakacyjnej kuracji wykorzystajmy maseczki, pilingi, masaż i natrysk. Dzięki nim do urlopu skóra odzyska sprężystość i elastyczność.

Pomocne okłady

●Glinki, błota, koncentraty z kofeiną, algami idealnie nadają się na maseczki ujędrniające.

Reklama

Najlepiej stosować je dwa razy w tygodniu. Kosmetyki przygotowujemy zgodnie z ulotką, nakładamy na uda i kolana, po czym owijamy je folią. Odpoczywamy tak ok. 30 min. Podobnie stosujemy domowe okłady.

●Pachnąca papka

Łączymy po 5 łyżek kakao i kawy rozpuszczalnej (lub fusów po kawie) oraz 3 łyżeczki cynamonu. Mieszamy na papkę z gęstym balsamem lub kremem do ciała. Nakładamy i owijamy ciało folią.

●Miodowy eliksir

Mieszamy 10 łyżek miodu, 2 garście soli, skórkę i sok z jednej cytryny. Rozprowadzamy na skórze i owijamy się folią.

Odżywcze pilingi

Rozmasowanie kosmetyku z granulkami natychmiast poprawia kondycję skóry. Ale preparat najlepiej nanosić pod prysznicem dwa razy w tygodniu. Rozprowadzamy od kolan ku pachwinom i zataczamy kółka. Podobnie stosujemy domowe pilingi

●Z olejkami

Mieszamy 5 łyżek gruboziarnistych: soli lub cukru i 2 łyżki oleju. Dodajemy ok. 10 kropli olejku eterycznego: cytrynowego, rozmarynowego, jałowcowego lub robimy z nich mieszankę. Masujemy skórę.

●Miętowy

Garść listków mięty rozcieramy. Łączymy z 2 garściami soli. Dodajemy trochę śmietanki i masujemy ciało.

Masaż i natrysk

● Masażer z wypustkami, szorstka gąbka, myjka z luffy to nasi najlepsi sprzymierzeńcy w ujędrnianiu ud i kolan. Przyrządów najlepiej używać codziennie, masując skórę pod prysznicem - zawsze od kolan ku górze i zataczając kółeczka.

● Jak bicze wodne podziała polewanie kolan i ud mocnym strumieniem chłodnej wody z prysznica. Strumień wody prowadzimy od kolan ku górze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje