Reklama

Cera gładsza, bo bez posłonecznych zmarszczek

Gdy słońce świeci w twarz, odruchowo zmieniamy mimikę, broniąc się przed rażącym światłem. Praca mięśni plus przesuszenie skóry przez upał mogą przyczynić się do pogłębienia zmarszczek. Są domowe patenty na ich rozprasowanie, które zadziałają jak zabiegi z salonu.

Wygładzamy kurze łapki

Zamknij oczy i rozruszaj ich mięśnie, obracając gałkami w lewo, w prawo, do góry, dołu. Rób tak przez około 3 minuty. 

Między brwiami przyłóż opuszek wskazującego palca. Przeciągaj go wokół oczu, jakbyś chciała narysować leżącą ósemkę - prowadź przez brew prawego oka, pod dolną prawą powieką, potem w górę do nasady lewej brwi, przez skroń do dolnej lewej powieki i z powrotem na środek brwi, skąd zaczęłaś ruch. Powtórz go 10 razy. 

Kilka razy dziennie w kurze łapki wklepuj krem z ekstraktem z hibiskusa, który działa jak lifting.

Reklama

Prasujemy lwią zmarszczkę

Dwa palce ułóż po lewej i prawej stronie lwiej zmarszczki. Mocno je dociśnij i rozciągnij nimi skórę w kierunku skroni. Następnie staraj się zrobić grymas, jakbyś chciała ściągnąć brwi. Powinnaś poczuć duży opór. Wytrzymaj 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz 10 razy. 

Dwoma palcami ściśnij zmarszczkę od góry i dołu (jak na zdjęciu). Wykonaj szybki ruch palców w górę i dół. Powtórz 10 razy. 

Wmasuj w lwią zmarszczkę krem z aktywnym składnikiem naśladującym działanie toksyny jadu żmii. Blokuje mikroskurcze mięśni wokół zmarszczki i tak ją wygładza.

Likwidujemy bruzdy palacza

Zaciśnij obie wargi, tak by były niewidoczne z zewnątrz. Przytrzymaj zaciśnięte usta przez 1 sekundę i puść. Powtórz 10-15 razy. 

Rozszerz wargi w szerokim uśmiechu. Wysuń język, starając się dotknąć jego koniuszkiem do nosa. Wytrzymaj tak przez 5 sekund. Rozluźnij. Powtórz 10 razy. 

Na usta i okolice połóż hydrożelowy płat-maskę nasączony kwasem hialuronowym, który nawilży skórę, spłycając zmarszczki, 

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy