Reklama

Reklama

Chcesz dobrze wytuszować rzęsy? Wypróbuj ten trik makijażowy

Wbrew pozorom idealne wytuszowanie rzęs może okazać się nie lada wyzwaniem. Istnieje jednak prosty sposób, by ułatwić to zadanie. Co trzeba zrobić?

Tusz do rzęs to kosmetyk, po który sięgamy najchętniej. Skuteczne pogrubia lub podkręca włoski, a przy okazji podkreśla spojrzenie. 

Czasami jednak wystarczy jedna warstwa za dużo lub zły ruch, by doprowadzić do nieestetycznego sklejenia rzęs. Oto trik, dzięki któremu malowanie rzęs będzie wykonane perfekcyjnie.

By oprawa oka była dokładnie podkreślona, należy najpierw wybrać odpowiedni tusz. W tym przypadku istotna jest szczoteczka, za pomocą której będziemy je malować. 

Ważne, by przed zakupem zastanowić się, czy zależy nam na wydłużeniu, czy pogrubieniu włosków. Od tego będzie zależał wybór kosmetyku. Ponadto, by rzęsy prezentowały się jeszcze lepiej, przed użyciem tuszu warto skorzystać z zalotki. 

Reklama

Tuszowanie rzęs - jak uniknąć sklejenia?

Czasami zdarza się tak, że podczas tuszowania rzęs dochodzi do ich sklejenia i w żaden sposób nie można tego cofnąć. Warto więc temu zapobiegać i zacząć stosować ten prosty trik.  

Otóż wystarczy podzielić włoski na trzy części. Pierwszą z nich, czyli część wewnętrzną należy malować w ten sposób, by szczoteczkę kierować w stronę nosa. Malując włoski znajdujące się na środku, należy mieć na uwadze, by szczoteczka była skierowana do przodu. Natomiast rzęsy po zewnętrznej stronie malujemy w kierunku skroni.

Czytaj więcej:

Co ma wpływ na nasz zapach?

Włosy wróżki to hit! Czym się charakteryzują?

Odmładzający hit: Dowodem skuteczności wygląd Meghan Markle

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: malowanie rzęs | tuszowanie rzęs

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy