Reklama

Reklama

Co zrobić, by brwi odrosły?

Źle wykonana regulacja? Brwi latami wyskubywane w "niteczki"? Jeśli nie jesteś zadowolona z kształtu swoich brwi zniszczonych zabiegami, możesz je uratować stosując się do kilku prostych reguł.

Czasami wystarczy mały błąd przy jednym zabiegu regulacji. Następny zabieg nieco go pogłębia i tak w przeciągu kilku miesięcy może się okazać, że nasze brwi bardzo się od siebie różnią lub mają niepożądany kształt. Zdarza się też, że latami stosujemy mocną regulację, zanim zatęsknimy za bardziej naturalnym wizerunkiem. Co wtedy robić?

Brwi rosną powoli. Regularnie wyrywane, mogą nawet zupełnie przestać odrastać. Istnieją jednak zabiegi, które stymulują ich wzrost i mogą znacząco pomóc. Sprawdź, co robić, aby brwi odrosły i by podczas tego procesu nadal wyglądać doskonale.

Reklama

 1. Nie wyrywaj

Przede wszystkim skończ z wyrywaniem. Nie reguluj brwi ani za pomocą wosku ani pęsetki. Aby odzyskały swój pierwotny kształt daj im rok. To wydaje się trudne? Nie martw się! Istnieją sposoby na utrzymanie schludnych brwi bez wyrywania.

2. Rząd za rzędem

Wszystkie dobrze wiemy jak nieestetycznie wyglądają odrastające brwi. Aby ten proces był jak najmniej widoczny możesz pozwalać im odrastać rząd za rzędem.  Pozwól  odrastać włoskom znajdującym się najbliżej brwi, a resztę usuń. Gdy te nieco odrosną, pozwól rosnąć kolejnemu rzędowi.

3. Eksfoliacja stymuluje wzrost 

Stosuj masaż miękką szczoteczką do zębów (np. szczoteczką dla dzieci), aby wspomóc złuszczanie naskórka i pobudzić wzrost brwi

4. Brzytwa do brwi

Aby utrzymać pożądany kształt bez wyrywania włosków, używaj specjalnej brzytwy do brwi. Dzięki temu będziesz mogła "hodować" kolejne rzędy włosków, jednocześnie utrzymując właściwą estetykę, dodatkowo golenie pobudzi porost brwi.

5. Używaj oleju rycynowego

Możesz wypróbować różnego rodzaju cudowne eliksiry na porost brwi, ale najskuteczniejszy środek masz najprawdopodobniej w swojej apteczce.  To olej rycynowy, który pobudza krążenie i pobudza porost włosów. Wystarczy, że wieczorem (po demakijażu) zanurzysz czystą szczoteczkę do mascary w oleju rycynowym i przeczeszesz nią brwi.

6. Zanim brwi odrosną

Używaj makijażu by zapełnić puste miejsca. Zamiast kredki możesz używać cieni do brwi - dają bardziej naturalny efekt.

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: brwi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje