Reklama

Reklama

Czarne włosy: Komu pasują i jak o nie dbać?

Marzysz o wielkiej zmianie, ale nie wiesz, czy czarne włosy będą do ciebie pasować? Ciemne pasma na głowie przyciągają wzrok, ale trzeba o nie dbać, aby były zdrowe i prezentowały się jak najlepiej. W jaki sposób je pielęgnować i komu pasują?

Od kobiety z kruczoczarnymi włosami często trudno jest oderwać wzrok. Czerń na włosach wygląda tajemniczo, a naturalnie ciemne włosy zazwyczaj świetnie układają się i lśnią, a niesprzyjające warunki atmosferyczne nie szkodzą im aż tak bardzo. 

Czarne włosy na ogół nie mają również aż takich skłonności do przesuszania się, jak np. blond pasma. Nieco inaczej jest jednak z włosami farbowanymi, które nie mają już co prawda większości z powyższych zalet, jednak wciąż mogą prezentować się fantastycznie. Trzeba jednak o nie odpowiednio zadbać. 

Reklama

Czarne włosy: Jak o nie dbać?

Farbowane czarne włosy z czasem płowieją. Na utratę ciemnego pigmentu są narażone zwłaszcza latem, kiedy oddziałują na nie promienie słoneczne.

Należy więc unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, a także na głowie w wakacje nosić np. kapelusz, stosować specjalne mgiełki i odżywki z filtrami UV.

Podstawą pielęgnacji w przypadku farbowanych czarnych włosów powinny być szampony oraz inne kosmetyki przeznaczone właśnie do takich włosów.

Czarne włosy: dla kogo?

Wciąż zadajesz sobie pytanie, dla kogo są czarne włosy? To kwestia indywidualna, jednak wcale nie jest tak, że pasują jedynie paniom o ciemniejszej karnacji i czarnych oczach

Jeśli masz jasną karnację wcale nie musisz z nich rezygnować, bo zimny typ urody pięknie komponuje się z czarnymi włosami!

Czarne włosy w połączeniu z bladą cerą i niebieskimi lub zielonymi oczami mogą dać efekt tzw. królewny śnieżki. 

Taki wygląd jest nietypowy, ale też pożądany przez wiele kobiet i pozwala wyróżnić się w tłumie. 

Komu nie pasują czarne włosy?

Panie, które mają jasne brwi i oczy powinny unikać czerni na włosach. Taki kolor raczej nie doda im urody, a wręcz przeciwnie - będą sprawiały wrażenie zmęczonych. 

Wady farbowania włosów na czarno

Wadą włosów pofarbowanych na czarno jest to, że prędzej czy później zaczną płowieć. 

Poza tym przy ciemnych włosach wszelkie niedoskonałości cery i łupież stają się znacznie bardziej widoczne, a powrót do jasnego koloru będzie wymagał dekoloryzacji, która prawdopodobnie będzie czasochłonna i może negatywnie odbić się na kondycji włosów... 

Czerń uwydatnia też rysy twarzy! 

Czytaj również: 

Niebieskie włosy: dla kogo? 

Miał koronawirusa, więc... przebrał się za żonę! 

Zobacz także: 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy