Reklama

Reklama

Czego brakuje rozdwajającym się paznokciom?

Rozdwajanie się paznokci to problem, mogący wyprowadzić z równowagi każdą amatorkę ładnego manicure. Niestety, rozdwajanie się paznokci nęka niezwykle często i trzeba dużej cierpliwości, by przywrócić paznokciom ich dobrą kondycję.

Na pytanie: Czego brakuje rozdwajającym się paznokciom? - uzyskamy dwie odpowiedzi. Pierwsza: właściwych dla tego problemu składników odżywczych; druga: odpowiedniej pielęgnacji.

Właściwa pielęgnacja rozdwajających się paznokci


Reklama

Jeżeli twoim problemem są rozdwajające się paznokcie, zacznij przestrzegać kilku prostych zasad:

  • do piłowania paznokci używaj tylko pilniczka szklanego, ewentualnie tekturowego; nigdy nie używaj pilników metalowych, ponieważ powodują one mikropęknięcie płytki, i sprzyjają jej rozdwajaniu;
  • zacznij stosować odżywki przeznaczonej do pielęgnacji rozdwajających się paznokci; polecenie jednej odżywki dla wszystkich pań byłoby nonsensowne, ponieważ akurat ten kosmetyk dobrze dobierać dla siebie - jednym dana odżywka pomoże, innym nie; odżywki do paznokci dobrze stosować jak najczęściej: niektórzy producenci zalecają wręcz codzienne nakładanie odżywki na płytki paznokci;
  • na czas przywracania paznokciom dobrej kondycji zrezygnuj z tipsów i z lakierów o mocnych kolorach; na słabej płytce paznokcia lakier może szybko odpryskiwać, dlatego najlepiej wybieraj ten bezbarwny lub o nieintensywnych odcieniu;
  • powodem rozdwajania się twoich paznokci może być przesuszenie płytki paznokcia; rozpoznasz je po długich bruzdach ciągnących się przez całą płytkę paznokcia; jeżeli masz taki objaw: zakup krem nawilżający do dłoni i paznokci; smaruj nim ręce przynajmniej dwa razy dziennie (a najlepiej - częściej);
  • twoim paznokciom przydadzą się specjalne kąpiele; raz na tydzień zafunduj im: kąpiel w podgrzanej oliwie z oliwek, w ziołowym naparze (np. ze skrzypu), czy w parafinie.

Witaminowa bomba dla paznokci


Rozdwajającym się paznokciom może brakować witaminy A. Czas pobiec na marchewkowe pole. Marchewka to doskonałe źródło beta-karotenu, prekursora witaminy A. Polecam codzienne picie świeżego soku z marchewek.

Pomoże on nie tylko skórze, ale i paznokciom. Kruche, rozdwajające się paznokcie mogą też świadczyć o braku biotyny. Witaminę H znajdziemy w jajkach, wątróbce czy drożdżach.

Wyeliminuj, to co szkodzi twoim paznokciom

To oczywista prawda, ale dobrze ją podkreślić. Paznokciom szkodzi wiele rzeczy: środki chemiczne, zbyt długie moczenie w wodzie, zmywacz z acetonem i inne. Zwróć uwagę na otoczenie, w którym przebywasz i staraj się wyeliminować potencjalne czynniki szkodliwe dla twoich paznokci. Przykładowo: domowe prace wykonuj w rękawiczkach ochronnych.

Przy rozdwajających się paznokciach efekty pracy zobaczymy najwcześniej po kilku tygodniach regularnego wzmacniania paznokci. Miesiąc to minimum czekania na rezultaty naszych zabiegów. Dwa miesiące to czas kiedy możemy powiedzieć, że faktycznie kuracja dobiegła końca. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Dowiedz się więcej na temat: rozdwajające się paznokcie | paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje