Reklama

Reklama

Cztery domowe pilingi szybko odnowią przesuszoną cerę

Regenerują i nawilżają skórę, ale też delikatnie ją napinają i zapobiegają powstawaniu zadziorków.

Kukurydziany z pomarańczą

Polecamy go paniom, których skóra łuszczy się i jest szorstka. Wyciśnij sok z 1 pomarańczy. Domieszaj tyle mąki kukurydzianej, by powstała gęsta papka. Nałóż na twarz na 10 min. Po tym czasie przez 1 minutę masuj buzię, zataczając opuszkami małe kółeczka. Zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj co 5 dni.

Ryżowy z siemieniem

Idealny, gdy pojawiły się na buzi przebarwienia. 1/2 szkl. otrąb ryżowych zalej 1/2 szkl. letniego mleka. Dodaj 1 łyżeczkę mielonego siemienia lnianego i dokładnie wymieszaj. Papkę nałóż na twarz na 15 min. Wymasuj buzię kolistymi ruchami (przez 1 minutę). Zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj co 3 dni. 

Reklama

Migdałowy z jogurtem

Znakomicie ukoi wrażliwą cerę podrażnioną przez słońce. 2 łyżki migdałów zmiksuj w blenderze albo bardzo drobno posiekaj. Dodaj 3 łyżki jogurtu naturalnego. Papkę nałóż na twarz. Przez 2 min masuj opuszkami, zataczając małe kółeczka. Zmyj letnią wodą. Zabieg powtarzaj co 4 dni.

Cukrowy z kiwi i cytryną

Sprawdzi się zwłaszcza, gdy pod wpływem słońca cera nie tylko zrobiła się sucha, ale też pojawiły się na niej wypryski. Obierz 1 kiwi i rozgnieć na papkę. 1 cytrynę sparz i zetrzyj z niej skórkę na tarce o drobnych oczkach. Oba składniki wymieszaj z 3 łyżkami cukru kryształu. Papkę nałóż na twarz i kolistymi ruchami masuj ją przez 3 min. Spłucz wodą. Powtarzaj co 4 dni. 

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy