Cztery kąpiele, po których balsam nie będzie potrzebny

Dzięki naturalnym dodatkom pielęgnują skórę i zapobiegają jej wysuszeniu. Po wyjściu z wanny będzie ona nawilżona i gładka. Dobierz zabieg dla siebie.

Zmiękczająca z krochmalem: Dla skóry wrażliwej

To patent stosowany od lat przez osoby ze skórą atopową. Zagotuj 3-4 litry wody w pięciolitrowym garnku. Potem w litrze zimnej wody rozpuść ok. 7 łyżek mąki ziemniaczanej. Dodaj do gotującej się wody roztwór z mąki i mieszaj przez ok. 15 sekund, aż uzyskasz konsystencję kisielu. Wlej go do napełnionej gorącą wodą wanny. Poczekaj jeszcze chwilę, by woda ostygła, dzięki temu odparowuje z niej część chloru.

Reklama

Zanurz się w ciepłej kąpieli o temp. ok. 37°C na ok. 15 min. Spłucz z ciała krochmal pod strumieniem letniej wody (uważaj, gdy podnosisz się w wannie, bo od krochmalu robi się ona śliska). Osusz skórę ręcznikiem, będzie miękka.

Nawilżająca z mlekiem i dzikim czarnym bzem: Dla skóry szorstkiej, łuszczącej się

6 łyżek suszonych kwiatów dzikiego bzu czarnego (np. Czarny bez, kwiat Bio, ok. 6 zł, kupisz w sklepie z ziołami) lub 5 saszetek (Flo, 5,90 zł/30 szt.) zalej 3 szklankami wrzącej wody, pozostaw pod przykryciem na 30 minut, przecedź przez sitko. Do naparu dodaj 2 szklanki zimnego mleka, wymieszaj i wlej płyn do wanny napełnionej ciepłą wodą, tak by kąpiel miała temp. 37°C, odpocznij w niej przez 15 min.

Nie spłukuj ciała wodą, tylko osusz je ręcznikiem. Czarny bez bogaty w witaminę C i witaminy z grupy B oraz m.in. potas, cynk, magnez wzmacnia skórę i lekko złuszcza. Mleko zawierające m.in. proteiny i lipidy wygładza ciało.

Natłuszczająca z oliwą: Dla skóry suchej

Wlej do wanny z ciepłą wodą o temp. 36-38°C filiżankę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia tzw. extra virgine. Zanurz się w niej na 20 minut, podczas kąpieli pocieraj ciało zgarnianą z powierzchni wodą, ponieważ oliwa pływa na jej powierzchni.

Nie spłukuj potem skóry, tylko lekko osusz ją ręcznikiem. Będzie miękka i przyjemnie natłuszczona. (Zachowaj ostrożność podczas wychodzenia z wanny, by nie poślizgnąć się, opierając dłonie o jej natłuszczony bok).

Ujędrniająca z otrębami: Dla skóry tłustej

Trzy pełne garści otrębów owsianych włóż do płóciennego woreczka i powieś go tuż pod kranem, tak by przepływała przez niego gorąca woda. Gdy napełnisz wannę do 1/3 pojemności, połóż woreczek na jej dno. Dolej zimną wodę, by uzyskać temp. ok. 37-38°C. Zanurz się w kąpieli na 10-15 minut.

Nie spłukuj ciała prysznicem ani się nie wycieraj, poczekaj w ogrzanej wcześniej łazience, aż ciało wyschnie. Otręby owsiane zawierają kwasy krzemowe i enzymy, które oczyszczają skórę i delikatnie ją ujędrniają.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje