Reklama

Cztery proste ćwiczenia, które działają!

Mniej znaczy więcej - to dewiza trenerów, którzy przekonują, że krótsze, ale regularne treningi szybciej przynoszą efekty! Znalazłyśmy dla was cztery ćwiczenia, które wykonywane w formie tabaty pomogą ci w krótkim czasie wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę. Do dzieła!

Deska

Plank, czyli popularna deska to ćwiczenie izometryczne rzeźbiące brzuch i wzmacniające całe ciało. Prawidłowo wykonany plank angażuje mięśnie głębokie brzucha, wzmacnia ramiona, nogi i kręgosłup. 

1. Klęknij na podłodze i opierając się na przedramionach ugnij ręce w łokciach pod kątem prostym. Barki muszą znajdować się dokładnie pod łokciami!

2. Opierając się na palcach stóp unieś tułów. Nie unoś pośladków - pięty, biodra i ramiona muszą pozostać w jednej linii. 

3. Wytrzymaj przynajmniej 20 sekund. Po kilku dniach regularnych treningów powinnaś wytrzymać w pozycji deski przynajmniej 60 sekund!

Reklama

Przysiad

Squat, czyli popularny przysiad to proste ćwiczenie mające na celu wzmocnienie i wymodelowanie pośladków, poprawia również wygląd całych nóg. Przy odpowiednim obciążeniu (przysiad ze sztangą) pomaga również wymodelować górne partie ciała. 

1. Stań w lekkim rozkroku i wciągnij brzuch. Powoli ugnij kolana wypychając biodra do tyłu. 

2. Staraj się, by kolana nie wychodziły przed palce stóp, a stopy przylegały do podłoża. 

3. Prostując kolana powoli wróć do pozycji wyjściowej. 

Skakanka

Choć trudno w to uwierzyć, ćwiczenia ze skakanką mogą zastąpić trening w klubie fitness! Dzięki regularnym podskokom poprawisz kondycję i koordynację, wzmocnisz mięśnie pośladków, ud i ramion oraz elastyczność stawów. Trening ze skakanką skutecznie odchudza - 30 minut skakania pozwala spalić nawet 400 kalorii! 

1. Podczas wykonywania ćwiczenia zachowaj prostą sylwetkę i patrz przed siebie.

2. Trzymaj nisko łokcie i nie usztywniaj kolan!

Pajacyki

Pajacyki to ćwiczenie, które znamy już od przedszkola - pewnie dlatego nie traktujemy go poważnie, a szkoda, bo może przynieść zaskakujące efekty! Pajacyki to skuteczne ćwiczenie aerobowe angażujące wszystkie grupy mięśni i spalające mnóstwo kalorii. 

1. Stań w pozycji wyprostowanej, złącz stopy i ugnij kolana. Wykonaj wyskok w górę robiąc rozkrok, ramiona również wyrzuć ku górze. 

2. Dynamicznie wróć do pozycji wyjściowej i powtórz co najmniej 30 razy. 


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy