Reklama

Dlaczego naturalna pielęgnacja włosów jest ważna dla twojej rodziny?

Większość ludzi rozumie, jak ważne jest odżywianie ciała zdrowymi, naturalnymi składnikami. Ale czy taką samą wagę przywiązujemy do odżywiania naszych włosów? Zarówno włosy jak i skóra głowy wymagają różnorodności minerałów i substancji odżywczych, aby móc rozwijać się zdrowo. Warto jednak pamiętać, że przeładowanie włosów syntetycznymi chemikaliami może utrudniać ich wzrost i sprawiać, że staną się słabe i pozbawione życia. Oto pięć powodów dla których warto wybierać naturalne produkty do pielęgnacji włosów.

Unikasz parabenów

Parabeny to substancje chemiczne obecne właściwie w każdym znanym produkcie kosmetycznym. Wprowadzone do użycia, aby sprawić, że kosmetyki były bezpieczniejsze poprzez hamowanie wzrostu bakterii, substancje te znane są z nieprzyjemnych efektów ubocznych – uszkadzają torebki włosowe i sprawiają, że włosy stają się słabe i brzydkie.

Pożegnasz siarczany

Siarczany (a konkretnie laurylosiarczan sodowy) są szeroko stosowanym środkiem chemicznym, cenionym ze względu na swoją zdolność do zmywania brudu i tłuszczu. Poprzez powtarzane mycie, siarczan obecny w szamponie zaczyna odzierać twoje włosy z wilgoci i warstwy ochronnej, dodatkowo podrażnia skórę, wywołuje łupież, łamliwość i pogorszenie zdrowia włosów.

Reklama

Zaprzyjaźnisz się z bentonitem

Glinka bentonitowa była używana od tysiącleci dla ochrony i detoksykacji włosów, ponieważ ma zdolność usuwania zanieczyszczeń ze skóry głowy, a jednocześnie dostarcza ważne minerały, jak magnez, krzem i potas.

Poznasz naturalne zioła

Nie tylko powinniśmy używać naturalnych składników, ale także uprawiać je w zrównoważony sposób. Warto poznać naturalne zioła i odnajdywać je na łące, czy w lesie lub znaleźć hodowców ziół organicznych.

I tyle

Czasami powiedzenie „nie” jest dobrą rzeczą. Aby twoje włosy były naprawdę piękne, powiedz „nie” konserwantom, dodatkom koloryzującym, sztucznym aromatom i wszystkiemu, co nie jest zdrowe.

Potrzebujesz dodatkowego powodu? Takie niestandardowe podejście do pielęgnacji włosów pozwoli ci uzyskać naturalne, zdrowe włosy, o których zawsze marzyłeś.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy