Reklama

Reklama

Dlaczego warto ćwiczyć w parze? Oto sześć wspaniałych korzyści!

​Jeśli lubisz dbać o formę i jesteś w związku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja druga połowa również lubi aktywnie spędzać czas. Czasami jednak bywa tak, że podczas, gdy jedna osoba jest w dobrej kondycji fizycznej, druga nie przepada za ruchem i zajada się chipsami, leżąc na kanapie...

Liczne badania wykazały, że ćwiczenia niosą wiele korzyści dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Jednak, według najnowszych badań, jeśli namówisz swojego partnera, żeby ćwiczył razem z tobą, będziesz czerpać z tego jeszcze więcej korzyści! Oto one!

1. Większe zadowolenie ze związku

Jeśli zaczniesz trenować ze swoim partnerem, jest bardziej prawdopodobne, że zwiększysz ogólną satysfakcję ze swojego związku. Ćwiczenia pomagają w osiągnięciu pozytywnych celów, a kiedy dzielisz się tym wspaniałym doświadczeniem z kimś bliskim, zbliżacie się do siebie jeszcze bardziej. Jest to bez wątpienia jedna z najlepszych korzyści wspólnego ćwiczenia!

Reklama

2. Bardziej wydajne treningi

Czy zauważyłeś, że twój trening jest o wiele bardziej intensywny, kiedy trenujesz z bliską ci osobą? Oczywiście, że możesz wykonywać świetną robotę nad swoim ciałem, przebywając samemu w sali treningowej, ale dzięki temu, że jest tam z tobą twoja druga połowa, będziesz mieć jeszcze więcej energii!

3. Lepsze życie seksualne

Ćwiczenia sprawiają, że mamy spocone dłonie (i resztę ciała!), przyspieszają nasz puls i zapierają nam dech w piersiach. Pod wieloma względami są to te same rzeczy, których doświadczamy, gdy czujemy do kogoś pożądanie. To zbliży was do siebie jeszcze bardziej!

4. Wspólne ćwiczenia pomogą wam szybciej osiągnąć swoje cele

Odrobina zachęty od partnera i na odwrót - motywowanie swojej drugiej połowy - może wam ułatwić ciężki trening. Pary, które motywują siebie nawzajem, nie tylko się do siebie bardziej zbliżają, ale także podbudowują wzajemnie poczucie własnej wartości.

5. Działa jak terapia

Chociaż wspólne ćwiczenia nie są w stanie zastąpić terapii dla par, trening z partnerem jest tego świetnym suplementem. Wspólne ćwiczenie to dobry sposób, aby zacząć odbudowywać swoje relacje i dobrze się razem bawić, dlatego psychologowie często proponują je parom, które pozostają ze sobą w konflikcie.

6. Poczujecie się pewniej (i będziecie mniej zazdrośni)

Podczas ćwiczeń w mózgu produkowane są endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Ćwiczenia stymulują także wytwarzanie dopaminy, która zwiększa uczucie przyjemności. Wspólny trening znacznie poprawi wasz nastrój, a poczucie większej pewności siebie, może pomóc wam uchronić się przed uczuciem zazdrości, które często pojawia się w związku. Kiedy poczujesz się dobrze, z pewnością ograniczysz swoje porównywanie się z innymi. Zyskasz na tym nie tylko ty, ale i twój związek.

Pamiętaj, że ćwicząc razem, nie tylko zwiększysz siłę swojej miłości, ale także siłę swojego ciała. A to z pewnością doprowadzi do wyższego poziomu satysfakcji w twoim związku, jak również podniesie ogólną jakość twojego życia.

Jakie ćwiczenia zamierzasz wypróbować ze swoim partnerem?

Lionfitness.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy